18° Açık
 • EURO 6.28
 • DOLAR 5.66

2013-2014 Yılları Arasındaki Borçların Hepsi İptal!

İnegöl Belediyesi Ekim ayı Meclis Toplantısında bir açıklama yapan Belediye başkanı Alinur Aktaş 2013-2014 yıllarını kapsayan asfalt katılım bedellerinin alınmaması konusunda bir öneri sundu.  2013-2014 yılları asfalt katılım paylarının görüşülmesi esnasında konuşan Başkan Alinur Aktaş, “Park yapıyorsunuz para almıyorsunuz, bankaya koyuyorsunuz para almıyorsunuz, asfalta neden para alıyorsunuz diyorlar. Bu bir zorunluluktu ve zorunlulukla beraber bunu o […]
GENEL - Ekim 7, 2017 12:54 pm A A
 2013-2014 yılları asfalt katılım paylarının görüşülmesi esnasında konuşan Başkan Alinur Aktaş, “Park yapıyorsunuz para almıyorsunuz, bankaya koyuyorsunuz para almıyorsunuz, asfalta neden para alıyorsunuz diyorlar. Bu bir zorunluluktu ve zorunlulukla beraber bunu o caddedeki binanın kat sayısına göre hesaplıyorduk. Allah yapısı değil, kul yapısı. Hesaplamalarla ilgili hatalar olabilir. Hata görenler varsa getirsinler, inceleyip gereğini yaparız. Düzeltimler yapılıyor. Bu bir kanuni zorunluluktu, kanuni zorunluluk olmaktan çıkarılarak meclisin inisiyatifine bırakıldı.

1 Ocak 2013’ten itibaren 31 Aralık 2014’e kadar dökülen asfaltın hesaplamalarını yapıldı. 10 milyon 72 bin küsur liralık asfalt katılım payı çıktı. Kanun gereği konu meclisin inisiyatifindedir deniyor. Belediyemize kaynak lazım, projeler yapıyoruz ama ben bu konunun vatandaşa yansıtılmamasından yanayım. Vatandaş diğer vergilerini zaten veriyor. Bu konuyla alakalı 2013-2014 yıllarını kapsayan asfalt katılım bedellerinin alınmaması konusunda önerim var” dedi. Madde, meclisin oy birliği ile kabul edildi ve paranın halktan alınmamasına karar verildi.

Bu haber 1120 kez okundu.
GENEL - 12:54 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Balakuş’tan ROK tepkisi
  DP İnegöl İlçe Başkanı Murat Balakuş, Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Beyaz Futbol programına Boşnaklara ağır hakaret eden Rasim Ozan Kütahyalı’nın dönüşüne tepki gösterdi.
 • 02
  Belediyespor’un Sağlık Sponsoru Cihangir Hastanesi Oldu
  İnegöl Belediespor, Özel İnegöl Cihangir Hastanesi ile sağlık sponsorluğu protokolü imzalandı.
 • 03
  Karamollaoğlu HDP’li belediyeleri savundu
  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, üç HDP’li belediyeye kayyum atanmasına Twitter adresinden tepki gösterdi.
 • 04
  Halk otobüsü yaya kadına çarptı
  İnegöl’de Baykoca Mahallesi’nde meydana gelen kazada özel halk otobüsü yaya halindeki genç kadına çarptı.
 • 05
  Vakıfköy Kent Parkı’nda sona doğru
  Altyapıdan ulaşıma, eğitimden tarihi ve kültürel mirasın ayağa kaldırılmasına kadar her alanda hayata geçirdiği yatırımlarla Bursa’yı geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın yeniden ‘yeşille’ anılması için çevre yatırımlarında da hız kesmiyor. Yeni dönemde Bursa’ya 1,5 milyon metrekare yeni yeşil alan kazandırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, ağırlıklı olarak Osmangazi ve Nilüfer ilçelerine hitap eden Hüdavendigar Kent Parkı’na benzer […]