Sisli
 • EURO 6.46
 • DOLAR 5.78

Avarlar’a yeni düzenleme!

İnegöl’de yapıldığı günden bu yana tartışmaları beraberinden getiren Türkiye’de belkide eşine az rastlanacak olan mühendislik harikası Avarlar kavşağında yeni bir çalışma başladı. Yapılan yeni çalışmalarla bundan sonra Bursa istikametinden gelenler, ile Ankara istikametine geçecek olan sürücüler için yolda değişim yapıldı. Yapılan değişimler yine tartışmaları beraberinden getirdi.
GENEL - Kasım 13, 2019 3:03 pm A A

Daha önce kazaların en sık yaşandığı  bölge kazaların azaltılması ve trafiği rahatlatmak amacıyla yapılan  Avarlar kavşağındaki köprülü kavşaktaki sorun bir türlü çözüme kavuşamıyor. Yeni yapılan ve belkide Türkiye’de örneğine az rastlanacak olan köprü kavşak eskisi aratıyor. Sık sık tepkilere neden olan bölgede kazalar ve giriş çıkışların sorun olduğu yerde yeni bir çalışma başlatıldı.  Yapılan yeni değişiklikle birlikte bundan sonra  Ertuğrulgazi Caddesi’nden gelen  araçlar  artık direk Ankara yoluna geçiş yapamayacak. Yani  kavşağın olduğu alana kadar gitmek zorunda kalacaklar.  Ayrıca Ertuğrulgazi caddesine dönmek isteyenler ise, ancak  Ankara Caddesi’ne girdikten sonra buraya girebilecek. Bu düzenlemeyle sadece  Ertuğrulgazi Caddesi ile caddeden çıkan araç sürücülerinin karşılaşmasının önüne geçilmiş oldu. Uygulama başladı Karayolları ekipleri bölgede gereken çalışmaları yaparak çıkış yolları kapatıldı ve ok taneleriyle işaretlemeler yapıldı. Çalışmalar yine kimseyi memnun etmedi vatandaşlar kavşağın eski halini mumla arar hale geldi.

Bu haber 840 kez okundu.
GENEL - 3:03 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Ekmekçi Ailesinin Acı günü
  İnegöl Belediyesi çalışanlarından, Belediye Başkanı makam şoförü, Adnan Ekmekçi’nin babası Mustafa Ekmekçi ( 70 ) dün geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.
 • 02
  İnegöl’de kırmızı alarm!
  İnegöl’de fabrika bacalarından çıkan zehirli dumanlar İnegöllülerin sağlığını olumsuz yönde etkiliyor.
 • 03
  2 doktor onlarca hasta
  İnegöl Devlet Hastanesi Dahiliye polikliniğinde 6 doktordan 4’ü izinli olunca en erken randevu tarihi ise 10 gün sonraya veriliyor.
 • 04
  Jandarmadan şok operasyon!
  Bursa’da jandarma komutanlığı tarafından yapılan operasyonda telefon kablosu çalan şahıslar yakalandı.
 • 05
  Köseoğlu ailesinin acı günü
  Aile Hayatını İyileştirme Derneği Başkanı Naci Köseoğlu’nun annesi hayatını kaybetti.