21° Kısa süreli yağmur
  • EURO
  • DOLAR

65 Yaş Üzerine Evinden Tahsilat Kolaylığı

İnegöl Belediyesi, 1 Haziran tarihinde sona erecek olan Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi ve İlan Reklâm Vergisinin 1. taksitleriyle ilgili ödeme yapmak isteyen 65 yaş üzeri vatandaşların talep etmesi durumunda tahsilat için evlerine gidecek.
GENEL - Mayıs 12, 2020 2:59 pm A A

Belediyelerin önemli gelir kaynaklarından olan Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi ve İlan Reklâm Vergisinin 1. taksitlerinin ödeme süresi 1 Haziran Pazartesi günü mesai bitimine kadar devam ediyor. Tüm dünyada etkili olan covid-19 salgını nedeniyle uygulanan kısıtlamalar ve zorunlu olmadıkça evlerinizden çıkmayın uyarıları nedeniyle vatandaşlar ödemelerini yapmakta güçlük çekiyor. Sağladığı teknolojik altyapı ile internet üzerinden sorgulama ve ödeme alan İnegöl Belediyesi, bu süreçte 65 yaş üzeri vatandaşları da düşünerek yeni bir uygulama başlattı. Evlerden tahsilat uygulaması start aldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, 1 Haziran tarihinde sona erecek vergi ödemelerini yapmak isteyen 65 yaş üzeri vatandaşların evlerinden tahsilat yapılacağını ifade ederek, “Bilindiği üzere koronavirüs salgını nedeniyle¬ sokağa çıkma anlamında kısıtlamalı günlerden geçiyoruz. Bu süreçte 65 yaş üzeri vatandaşlarımıza da evden çıkmak yasak. 1 Haziran tarihinde Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi ve İlan Reklâm Vergilerinin ödemeleri için son gün. Bu konuda o kadar hassas vatandaşlarımız var ki, yıllardır bir gün dahi ödemelerini geciktirmemişler. Bu duyarlı vatandaşlarımızın virüs sürecinden etkilenerek ödemelerinin gecikmemesi adına yeni bir uygulama yapma gereği duyduk. 65 yaş üzeri evlerinden çıkma kısıtlaması olan vatandaşlarımız, vergilerini ödemek isterlerse ekiplerimiz evlerine giderek makbuz karşılığı tahsilatı yapacaklar” dedi.

İŞLEMLER NASIL YAPILACAK?
Evden tahsilatın nasıl yapılacağı konusunda da bilgi veren Başkan Taban, “Ödeme yapmak isteyen 65 yaş üzeri vatandaşlarımız, 153 nolu hattımızdan bizlere ulaşıp kimlik bilgileri ve ödeme konusu hakkında bilgileri verecekler. Buradan alınacak başvuru ile kişinin borç miktarı çıkarılıp vatandaşımıza bilgi verilecek. Ödeme yapacağım diyen vatandaşlarımızın da evlerine gidilerek makbuz karşılığında ödemeleri gerçekleştirilmiş olacak” açıklamalarında bulundu.

UZAKTAN ÖDEME KOLAYLIĞI
Öte yandan, koronavirüs tedbirleri kapsamında evden dışarıya çıkmamaya özen gösterdiğimiz bu süreçte belediye hizmetlerinin aksamadan yürütülebilmesi için İnegöl Belediyesi web sayfası üzerinden interaktif belediyecilik hizmetlerinin kullanarak işlemlerin gerçekleştirilebileceğini ifade eden Taban, “Diğer mükelleflerimiz de vergi ödemelerini evlerinden çıkmadan belediyemiz web portalı üzerinden öğrenerek, ödemelerini güvenli bir şekilde E- Belediye, E- Devlet, Halk Bank İnternet Şubesi ve Mobil Bankacılık ile gerçekleştirebilirler” diye konuştu. Alper Taban, vergi ödemelerinde her zaman gerekli hassasiyeti gösterip zamanında ödeme yaparak mükellefiyetlerini yerine getiren vatandaşların Belediyenin kamu hizmetlerini kesintisiz yerine getirmesine büyük destek sağladığı belirtilirken, Belediye hizmetlerinin sürekliliği ve devamlılığı, ilçe halkının yükümlülüklerini zamanında, tam ve eksiksiz yerine getirmesi ile mümkün olacağına değindi.


Bu haber 1130 kez okundu.
GENEL - 2:59 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ