27° Açık
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

65 YAŞ VE ÜZERİ VATANDAŞLARA MASKE KOLAYLIĞI

Koronavirüs ile kesintisiz mücadele eden İnegöl Belediyesi, kademeli normale dönüş planıyla bu hafta ikinci kez sokağa çıkacak olan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara maske kolaylığı sağlayacak. Maske temin noktası olarak oluşturulan 5 nokta serbestlik saatlerinde açık olacak.
GENEL - Mayıs 16, 2020 3:46 pm A A

İçişleri Bakanlığı yayınladığı yeni genelge ile 17 Mayıs Pazar günü hava sıcaklıklarının yüksek seyredeceğinin değerlendirilmesi üzerine bu hafta ikinci kez sokağa çıkacak olan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların sokağa çıkma saatlerinde değişiklik gerçekleştirdi.

COVİD-19 salgını nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş üstündeki vatandaşlar, geçtiğimiz hafta 11.00-15.00 saatlerinde getirilen serbestlikle uzun bir aradan sonra evden dışarı çıkmıştı. İç İşleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge üzerine ikinci kez sokağa çıkacak olan 65 yaş üzerindeki vatandaşlar, artan hava sıcaklıklarının göz önüne alınarak sokağa çıkma izinlerinin saat 12.00-18.00 saatleri arasında uygulanmasına karar verildi.

MASKE TEMİN NOKTALARI AÇIK OLACAK
Virüs sürecinde en çok ihtiyaç duyulan maskelerle ilgili hummalı çalışmasını sürdüren İnegöl Belediyesi, vatandaşların kolaylıkla ulaşabilmesi adına oluşturduğu 5 maske temin noktası 17 Mayıs Pazar günü 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların sokağa çıkma serbestliği bulunan saatlerde açık olacak. Vatandaşlar temin noktasına giderek kimlikleri ile ücretsiz maske temini gerçekleştirebilecek.

TEMİN NOKTALARI
İnegöl Belediyesi Kültür Sanat Ve Gençlik Merkezi Giriş Noktası (Lazlar Camii karşısı), Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezi Güvenlik Noktası, Kent Müzesi Giriş Noktası, Alanyurt Belediye Ek Hizmet Binası Tahsilat Birimi ve Yenice Belediye Ek Hizmet Binası Tahsilat Birimi.

GÜNEŞTE KALMAYIN TAVSİYESİ
Türkiye genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı İnegöl’de de etkili olmasıyla birlikte İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, 17 Mayıs Pazar günü 12.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkması serbest olan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara güneşte kalmamaları için tavsiyede bulundu.


Bu haber 550 kez okundu.
GENEL - 3:46 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Emniyet’ten gece kulüplerine baskın !
  İnegöl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler İnegöl’de faaliyet gösteren içkili restaurant ve gece kulüplerine baskın düzenledi.
 • 02
  Bireysel Çöp Konteyner Uygulaması Fatih Mahallesinde Devam Ediyor
  Daha temiz İnegöl hedefine emin adımlarla ilerleyen İnegöl Belediyesi, daha önce pilot bölgelerde denenen ve başarı ile sonuçlanan ‘Bireysel Çöp Konteyner’ ve geri dönüşüm kutusu dağıtımına Fatih Mahallesinde devam etti.
 • 03
  Toplu taşımada korona denetimi !
  Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle birlikte koronavirüs ile mücadele kapsamında otobüs ve minibüslerde maske ve mesafe denetimleri gerçekleştirdi.
 • 04
  Bu ay maaşınız eksik yatacak !
  Milyonlarca çalışan bu ay maaşını eksik alacak. Asgari ücretle çalışanlar eylül ayında yüzde 20 gelir vergisi dilimine girecek.
 • 05
  Hareketli gece
  Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmalarına yönelik çalışma yapıldı.