13° Açık
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif B7yTL.gif

İnegöl’de vaka sayıları yüzde 90 azaldı !

Türkiye genelinde eylül ayı ile birlikte yükselişe geçen Koronavirüs vakaları, yeni kısıtlama kurallarının devreye girmesinin ardından İnegöl’de düşüşe geçerken, Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında ilçe yeşile döndü.
GENEL - Ocak 23, 2021 12:00 pm A A

Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasıyla önüne geçilmesi planlanan vaka sayısı, yeni yılla birlikte İnegöl’de düşüşe geçti. Sağlık Bakanlığı’nın HES uygulamasında ilçe haritası kırmızıdan yeniden yeşile döndü.

Yoğun bakım hasta oranlarının da düşüş yaşandığını belirten yetkililer ; Yoğun bakım oranları da çok düştüğünü, bu süreçte yaklaşık 1- 1,5 ay içerisinde çok önceden hazırlık yaparak İnegöl’de yoğun bakım yatak sayısını artırarak hiçbir zaman yoğun bakımlarda sıkıntıya düşmediğini ifade etti. 

 

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 700 kez okundu.
GENEL - 12:00 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Yoğun bakıma kaldırıldı !
  İnegölspor eski Başkanı Münür Kanar geçirdiği rahatsızlıktan dolayı hastaneye kaldırıldı.
 • 02
  İç İşleri Bakanlığı’ndan son dakika açıklaması !
  İç İşleri Bakanlığı’ndan son dakika yapılan açıklamaya göre yarın tüm ülke genelinde geniş çaplı denetleme yapılacağı ifade edildi.
 • 03
  Ekmeğe yapılan zam iptal edildi !
  Ankara’dan ekmeğe yapılan zammın iptal edildiği bilgisi geldi.
 • 04
  İnesmek Butik Törenle Açıldı
  İnegöl Belediyesi’nin aile bütçelerine katkı sağlamak isteyen bayanların el emeği göz nuru ürünlerini satışara sunarak kazanca dönüştürdüğü İnesmek Butik, Beşinci Mevsim Kültür Merkezinde düzenlenen törenle açıldı.
 • 05
  İnegöl Kültürlerin Merkezi
  İnegöl Belediyesi, bugüne kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış İnegöl’ün saklı kalmış değerlerini ortaya çıkarmak adına 91 kırsal mahalle ve 4 beldeden dönüşmüş mahalleye yönelik saha araştırmasının startını bir süre önce vermişti.