17° Açık
  • EURO
  • DOLAR
LK98KM.gif
Pet Shop kedi yatakları köpek ayakkabıları kedi oyuncakları köpek kafesleri lazer kedi oyuncakları köpek tuvalet eğitim ürünleri açık kedi tuvaleti köpek yatakları kedi mama su kapları köpek kulübelesi kedi kumu küreği yavru köpek maması kedi seyahat ürünleri köpek kaka poşeti kedi tarak fırçaları frizbi köpek oyuncakları kedi tuvalet paspası köpek ağızlıkları kedi evi köpek sakinleştirici kapalı kedi tuvaleti köpek kapıları acana yavru kedi maması köpek künyeleri kedi kıyafetleri köpek zeka oyuncakları kedi kumu köpek ürünleri kedi eğitim ürünleri köpek tuvalet torbası kedi mama servisleri köpek boyun tasması bentonit kedi kumu köpek parfümleri proplan kedi maması orijen yavru köpek maması kedi kafesleri köpek tasmaları kurutulmuş kedi ödülleri nd farmina mama kedi zeka oyuncakları köpek oyuncakları metal kedi kapları köpek eğitim tasması yavru kedi bakım ürünleri köpek elizabeth yakalığı kedi ürünleri köpek bağlama kazığı yaşlı kedi konservesi kedi boyun tasması köpek mama su kapları kedi kumu torbası köpek seyahat örtüleri kedi taşıma çantaları köpek kıyafetleri kedi aksesuarları köpek diş sağlığı ürünleri kedi gögüs tasması köpek mama servisleri yavru kedi maması köpek ödülleri kedi macunu yetişkin köpek maması kedi sakinleştirici ürünler nd köpek maması kedi tırnak pati bakım ürünleri acana köpek maması kedi uzaklaştırıcı orijen köpek maması stick kedi ödülleri light diyet kedi maması royal canin yavru köpek maması kedi kapıları köpek maması kedi otlu oyuncaklar köpek taşıma çantaları silika kedi kumu yavru köpek konservesi kampanyalı kedi mamaları köpek süt tozu kedi şampuanları köpek uzaklaştırıcı kedi deri tüy bakımı ürünleri köpek tarak fırçaları kedi parfümü hazneli köpek kapları orijen kedi maması köpek gögüs tasması nd kedi maması köpek tuvalet çiş pedi

ABDÜLHAMİD HAN DERNEĞİ İNEGÖL’ÜN GEÇMİŞİNİ MERCEK ALTINA ALDI

Sultan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği, İstanbul’da Bayezid Devlet Kütüphanesini ziyaret ederek İnegöl’ün tarihine ışık tutacak belge ve dokümanları inceledi. Dernek Başkanı Turgay Yazıcı, kentin geleceği ile ilgili şifrelerin geçmişinde saklı olduğunu ifade etti.
3. Sayfa - Ağustos 5, 2022 2:41 pm A A

İnegöl merkezli olarak kurulan Sultan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği, eğitim ve tarihi çalışmalarının yanında İnegöl merkezli çalışmalara da ağırlık veriyor. Bu kapsamda Dernek Başkanı Turgay Yazıcı, İstanbul’da bulunan ve Türkiye’nin önemli arşiv kütüphanelerinden biri olan Bayezid Devlet Kütüphanesini ziyaret etti. Burada şehirle ilgili dokümanlar ve belgeler ile yayınlar üzerinde bir dizi inceleme yapıldı. Gazete küpürleri arasında bu yıl düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılını yaşayacak İnegöl’ün kurtuluşunun 42. Yılına dair manşetler dikkat çekti.

Sultan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Turgay Yazıcı, İstanbul Bayezid Devlet Kütüphanesi Müdürü Ramazan Minder’i ziyaret etti. Minder’e ilgi ve alakasından dolayı teşekkür eden Yazıcı, daha sonra arşivlerde İnegöl üzerinde araştırmalar yaptı. Bayezid Kütüphanesinin tozlu raflarında İnegöl’ün tarihine ilişkin ciddi sayıda belge ve dokümana erişmenin mümkün olduğunu ifade eden Turgay Yazıcı, “Hem tarihiyle hem de üstlendiği görevlerle İnegöl aslında her dönem önemli bir şehir olmayı başarmış. Geçmişimize baktığımızda, bugünden çok da farklı bir İnegöl görmüyoruz. Sürekli gelişimini sürdüren, dünü ile bugünü aynı olmayan bir şehir burası. Dolayısıyla İnegöl’ün il olma hedeflerinin de sıkça gündeme getirildiği bu dönemde bizler de Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği olarak geçmişten bu yana geniş perspektifte bir araştırma başlatalım istedik. Bizlere Bayezid Kütüphanesi kapılarını açan değerli Ramazan Minder’e teşekkür ediyorum” dedi.


Bu haber 10 kez okundu.
3. Sayfa - 2:41 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ