27° Açık
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

Açıklama geldi süre uzatıldı !

İçişleri Bakanlığı “Çalışma İzinleri Görev Belgeleri”ne ilişkin genelge yayımlandı. Yayımlanan genelgeyle birlikte, manuel düzenlenen izin belgelerinin süresi 7 Mayıs’a kadar uzatıldı.
GENEL - Mayıs 2, 2021 8:46 pm A A

Genelgeye göre; muafiyet kapsamında olmakla birlikte e-başvuru sistemi üzerinden belge alamayanlar için, 29 Nisan tarihli daha önceki Genelge ile yeni oluşturulan çalışma izni görev belgesi formunun işveren ve çalışan tarafından manuel düzenlenerek imza altına alınarak kullanılabilmesine ilişkin süre iki gün daha uzatılarak 7 Mayıs 2021 Cuma günü saat 24.00’e kadar kullanılmasına imkan tanındı.  

Genelge’de muafiyet kapsamında bulunanlara yönelik iki ayrı izin sistemi detaylı olarak hatırlatıldı.

Buna göre;

-Esas usul olan e-başvuru sitemi üzerinden 2 Mayıs saat 17.00’ye kadar 2.677.000 çalışma izni görev belgesinin verildiği,

-Muafiyet kapsamında olmakla birlikte e-başvuru sistemi üzerinden çeşitli nedenlerle belge alamayanlar için ise işveren ve çalışanların taahhütlerinin ve imzalarının bulunduğu, yeni oluşturulan çalışma izni görev belgesi formunun geçerlilik süresi 7 Mayıs 2021 Cuma günü saat 24.00’e kadar uzatıldı.

-Ayrıca muafiyet alanında olmasına rağmen sistem üzerinden henüz çalışma izni görev belgesi alamayan;

– İşyeri sahipleri,

– Kendi nam ve hesabına bağımsız çalışanlar,

– Kendi özel sandıklarına tabi olmaları nedeniyle sosyal güvenlik sisteminde kayıtları bulunmayan bankacılık sektörü çalışanları için de yeni düzenlemenin yapıldığı ve bu amaçla Gelir İdaresi Başkanlığı ve Türkiye Bankalar Birliği başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlarca gerekli entegrasyonların sağlandığı bildirilmiştir.

Son olarak Valiler ve kolluk kuvvetlerince yürütülecek denetim faaliyetlerinde çalışma izni görev belgeleri detaylı olarak kontrole tabi tutulacağı ve herhangi bir suiistimalin tespiti halinde taahhütte bulunanlarla ilgili olarak gerekli idari/adli işlemler gerçekleştirileceği ifade edildi.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 10 kez okundu.
GENEL - 8:46 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Açıklama geldi süre uzatıldı !
  İçişleri Bakanlığı “Çalışma İzinleri Görev Belgeleri”ne ilişkin genelge yayımlandı. Yayımlanan genelgeyle birlikte, manuel düzenlenen izin belgelerinin süresi 7 Mayıs’a kadar uzatıldı.
 • 02
  5 kişi gözaltına alındı !
  Bursa’da cesedi bulunan İnegöllü genç Sinan Sönmez cinayetiyle alakalı 5 şüphelinin gözaltına alındığı öğrenildi.
 • 03
  UŞAK SPOR:2 İNEGÖLSPOR:2
  Misli.com 2.Lig Beyaz Grup’ta İnegölspor deplasmanda karşılaştığı Uşak Spor ile 2-2 berabere kaldı.
 • 04
  Son yolculuğuna uğurlandı !
  Bursa’da aracının bagajında cesedi bulunan gencin cenazesi Akhisar mahallesinde defnedildi.
 • 05
  İnce’nin Partisi Karşılık Bulmadı!
  Cumhuriyet Halk Partisi İnegöl İlçe Başkanı Kemal Torun, katılmış olduğu canlı yayın programında Muharrem İnce’nin kurmuş olduğu parti ve CHP’den istifa eden kişiler hakkında flaş açıklamalarda bulundu.