seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
LK98KM.gif

Adım Adım Engelsiz Şehir İnegöl’e

İnegöl Belediyesi, 10 engelli vatandaşı akülü engelli aracı sahibi yaptı. İnegöl Belediyesi önünde yapılan teslim töreninde açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alper Taban, Engelsiz Tamir Atölyesi, Engelli Şarj İstasyonu, Akıllı Baston uygulaması ve Engelsiz Yaşam Merkezi projelerini hatırlatarak; “Adım adım şehrimizi engelsiz bir şehre dönüştürmek üzere çalışmalarımızı yapmaya devam ediyoruz” dedi.
GENEL - Nisan 22, 2022 9:35 pm A A

Engelsiz şehir İnegöl hedefiyle bu alanda çalışmalar yapan İnegöl Belediyesi, bir yandan da ihtiyaç sahibi engelli bireyleri akülü engelli aracı sahibi yapmaya devam ediyor. Bugün 10 engelli vatandaşa engelli akülü araçları düzenlenen mini törenle teslim edildi. 6 engelli vatandaşa araçları burada teslim edilirken, alana gelemeyen 4 vatandaşın ise araçları evlerine teslim edildi.

10 ENGELLİ ARACI TESLİM EDİLDİ

Akülü araçların teslim töreninde açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Bugün akülü engelli araçlarımızı teslim etmek için bir aradayız. Daha önce de benzer çalışmalarımız olmuştu. Şehrimizin engelsiz bir şehir olması için gerçekten çok çalışmalıyız. Problemlerimiz var, aşmamız gereken, düzeltmemiz gereken engellerimiz var. Bunun için gayret edip çalışacağız. Bugün 6 engelli aracını teslim ediyoruz ancak bu ay toplamda 10 aracı vatandaşlarımıza ulaştırmış olduk. Buraya gelemeyen vatandaşlarımızın adreslerine araçlarını teslim etmiş olduk” dedi.

ADIM ADIM ENGELSİZ ŞEHİRE

İnegöl Belediyesi’nin engellilerle ilgili çalışmalarından da söz eden Başkan Taban, “İnegöl Belediyesi olarak engelli bireylerimiz için sunduğumuz hizmetler var. Engelli araçlarının ücretsiz olarak bakım ve onarımı ile ilgili bir çalışma başlattık. Engelsiz Tamir Atölyesi kurduk. Engelli bireylerin araçlarını evlerinden alıyor, yerine yedek araç bırakarak tamir ve bakım bitince de yine evlerine teslim ediyoruz. Bu da kıymetli bir çalışma. Bu hizmetten faydalanmak için 153 hattımızın aranması yeterli. Yine akülü araçlarla ilgili engelli vatandaşlarımız şarj sorunu yaşıyorlardı. Şehrimizin 3 ayrı noktasında şarj istasyonları oluşturduk ve sayısını arttırmak istiyoruz. Engelsiz Yaşam Merkezimizde de yaptığımız çalışmalar var. Onların hayatını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Görme engelli bireylerimiz için de Akıllı Baston uygulamasını başlattık. Adım adım şehrimizi engelsiz bir şehre dönüştürmek üzere çalışmalarımızı yapmaya devam ediyoruz. Ancak burada en büyük engel farkında olmayan bireyler. Buradan bir çağrı da yapmış olalım, bu konuda daha duyarlı olmalıyız. Bu araçların kaldırımlara çıkabilmesi için önüne araç park edilmemiş olması lazım. Engelli bireylerimizin de her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum” diye konuştu.

Konuşma sonrası araçlar vatandaşlara teslim edildi. Akülü araçlara kavuşunca büyük mutluluk yaşayan engelli bireyler, Başkan Taban’a teşekkürlerini iletti.


Bu haber 330 kez okundu.
GENEL - 9:35 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Playland Eğlence Tırı İnegöl’de Çocuklarla Buluştu
  İnegöl’de Playland Sponsorluğunda İnegöl Belediyesi katkılarıyla Çocuk Festivali düzenlendi. Cerrah İlkokulu bahçesinde 05 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük çocuk festivali Playland Eğlence Tırında, çocuklar gönüllerince eğlendi.
 • 02
  Vergi Ödemelerinde Son Gün 31 Mayıs
  İnegöl Belediyesi; Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi ile İlan ve Reklam Vergisinin 1. taksitlerinin son ödeme gününün 31 Mayıs Salı olduğunu hatırlatarak mükelleflere çağrıda bulundu. Ödemeler belediyenin tüm ek hizmet binalarından tahsilat servislerine ve e-devlet ile e-belediye uygulamaları üzerinden online olarak yapılabiliyor.
 • 03
  İnegöl Hayvan Pazarı Kotra İhale Tarihi Belli Oldu !
  Kurban Bayramı öncesi İnegöl Belediyesi Hayvan Pazarının kotra ihale tarihi belli oldu. Belediye Başkanı Alper Taban, 18 Mayıs’ta yapılacak ihalede 140 adet büyükbaş ve 52 adet küçükbaş olmak üzere toplam 192 kotranın satışa çıkacağını duyurdu.
 • 04
  İnegöl’de elektrik kesintisi !
  İnegöl’ün birçok mahallesinde 7,8 Mayıs tarihlerinde elektrik kesintileri olacak.
 • 05
  Kurtuluşspor’da görev dağılımı gerçekleşti !
  İnegöl Kurtuluş Spor Kulübünde yapılan genel kurul sonrası mevcut Başkan Yalçın Atalay güven tazeleyerek yeniden Başkan seçildi.