10° Açık
 • EURO 6.35
 • DOLAR 5.73

Ailelere Dijital Hayat Ve Mahremiyetleri Anlatıldı

İnegöl Belediyesi’nin AHİD işbirliği ile gerçekleştirdiği Evlilik Okulu eğitimlerinin üçüncü haftasında, ailelere “Dijital Hayat ve Mahremiyetleri” anlatıldı.
GENEL - Ekim 14, 2019 11:38 am A A

Hizmet anlayışını sadece altyapı ve üst yapı faaliyetleriyle sınırlamayıp toplumun tüm sorunlarını gidermek adına mücadele ortaya koyan İnegöl Belediyesi, bu kapsamda Evlilik Okulu Eğitimleri düzenliyor. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da toplumun temel taşı olan ailenin korunması ve aile kavramının farkına varılması amacıyla Aile Hayatı İyileştirme Derneği (AHİD) işbirliğinde düzenlenen Evlilik Okulu eğitimleri Cuma akşamları gerçekleştiriliyor.

2 haftası geride kalan Evlilik Okulu Eğitimlerinin üçüncü haftasında, Cuma akşamı 20.30’da Sani Konukoğlu Konferans Salonunda Psiko Hekim ve Araştırmacı Yazar Abdülaziz Yılmaz’ın katılımıyla “Dijital Hayat ve Mahremiyetleri” konulu seminer gerçekleştirildi. Seminere Belediye Başkan Yardımcıları Rıdvan Kocaağa ve Fevzi Dülger’in de katıldığı eğitime, vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

Seminerde konuşan Psiko Hekim ve Araştırmacı Yazar Abdülaziz Yılmaz, yapılan eğitimlerin önemine dikkat çekerek İnegöl Belediyesi ve AHİD’e teşekkür etti. Yılmaz, “Bu örnek çalışmayı birkaç örnek belediye yapıyor. İnegöl Belediyesi de bunlardan biri. Bu manada faydalı bir çalışmayı hayata geçirdikleri için Belediye Başkanımıza ve AHİD Derneğimize teşekkür ediyorum. Burada kıymetli Başkan Yardımcılarımız var. Allah inşallah hayırlı hizmetler yapmayı, bir sonraki döneme bu milletin en temel değeri olan nesil yetiştirme noktasındaki gayretin bir membaı olan, bir alanı olan ailelerin daha fazla birbiriyle böyle güzel programlarda etkileşim halinde bulunarak daha güzel yerlere götürme noktasındaki hizmetleri hem Belediyemize hem derneğimize Allah nasip etsin” dedi.

Eğitim boyunca Abdülaziz Yılmaz, son yıllarda hayatımızın adeta bir parçası haline gelen dijital medya kullanımında mahremiyetin önemini anlattı. Yılmaz, dikkat edilmesi gereken hususlara da vurgu yaptı.

Bu haber 840 kez okundu.
GENEL - 11:38 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Ak Parti’de ihraç!
  24. Dönem Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kuruluna sevk edildi.
 • 02
  İnegöl’de flaş operasyon!
  İnegöl’de kaçak sigara ve tütün sattığı tespit edilen iş yerlerine operasyon düzenlendi.
 • 03
  İnegöllüler dikkat! 24 saat sular kesik olacak..
  BUSKİ Genel Müdürlüğü İşletmeler 2. Bölge Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacak çalışmalar kapsamında İnegöl’de 13 Mahallede sular kesilecek.
 • 04
  Akılcı İlaç Kullanımına Dikkat Çekildi
  İnegöl İlçe Sağlık Müdürü Dr. Enver Ünal, beraberindeki Müdürlük personeliyle birlikte 18 Kasım Dünya Akılcı İlaç Günü kapsamında Belediye Başkan Vekili Ahmet Kara’yı ziyaret etti.
 • 05
  Altında düşüş!
  Piyasalar haftaya hareketli başladı. Merkez Bankalarının faiz indirimleri sonrası yatay seyreden döviz kuru ile altın fiyatlarında düşüş bugün başladı.Piyasalardan alınan son dakika bilgilerine göre gram ile çeyrek altın fiyatı son 2 ayın en düşük seviyesini gördü.