17° Açık
  • EURO
  • DOLAR
casino siteleri
ResimLink - Resim Yükle

Akaryakıt fiyatlarına dev zam yolda !

AB’nin ambargosu petrol fiyatlarını vurdu. Petrol fiyatlarındaki ciddi artış sonrası akaryakıta dev zam yolda.
EKONOMİ - Mayıs 31, 2022 11:46 am A A
Avrupa Birliğinin Rusya’ya uyguladığı ambargo, ABD’nin, Rusya’ya yönelik petrol ambargosu uygulama kararı ve Çin’de Kovıd-19 salgın önlemlerinin genişletilmesi petrole darbe vurdu. Brent petrol 123 dolara yaklaşırken ABD ham petrolü ise 119 doları gördü. Bu durum sonrası akaryakıt fiyatlarında ciddi artışlar bekleniyor. her an için akaryakıt fiyatlarına zam haberi gelmesi an meselesi.

Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, Rusya’dan ithal edilen petrol miktarını yıl sonuna kadar yaklaşık yüzde 90 azaltma konusunda oy birliğiyle uzlaştı. 6. yaptırım paketinde Rusya’nın en büyük bankalarından Sberbank’ın para transfer sistemi SWIFT’ten çıkarılmasının ve Rusya devlet televizyonlarının yasaklanmasının da bulunduğunu açıklandı.

Avrupa Birliği (AB) ülkeleri dün Macaristan’ın itirazlarına rağmen Rusya’dan ham petrol ithalatının yüzde 90 oranında azaltılması için prensipte anlaşarak Rusya’ya karşı şu ana kadarki en ağır yaptırımlar üzerinde uzlaşma sağladı. Bununla beraber diğer yaptırımlar üzerinde de anlaşma sağlanacağı belirtiliyor.

kemeravm.gif

Bu haber 560 kez okundu.
EKONOMİ - 11:46 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ