17° Açık
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Akaryakıta Yarın Gece Zam Geliyor

Petrol fiyatlarındaki artış ve döviz kurlarının yükselişi nedeniyle akaryakıta tarın gece zam geliyor.
EKONOMİ - Haziran 6, 2022 6:18 pm A A

Döviz kurlarının TL karşısında yılın en yüksek seviyesini görmesi ve Suudi Arabistan’ın petrol fiyatlarını arttırması nedeniyle yarın gece akaryakıta zam gelmesi bekleniyor. Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre akaryakıt fiyatlarına yarın gece yarısından itibaren zam gelecek. Ancak yapılacak zammın miktarı henüz açıklanmadı.

Dünyanın en büyük petrol üreticilerinden biri olan Suudi Arabistan’ın petrol fiyatlarına yüzde 50’den fazla zam yapmasıyla petrol piyasası sarsıldı. Ham petrol satışlarında fiyatların 4,40 dolarda 6,50 dolara çıkarılması petrol fiyatlarının yeni rekorları görmesine neden oldu. Gün içinde 121 doları aşan varil petrol fiyatları, günü 120 dolar seviyelerinde kapattı. Suudi Arabistan’ın yaptığı bu zam ve döviz kurunun 2022 yılının rekorunu görmesiyle beraber akaryakıta yarın gece yarısından itibaren zam bekleniyor.

kemeravm.gif

Bu haber 720 kez okundu.
EKONOMİ - 6:18 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Minik alev savaşçıları göreve hazır
  İtfaiye Haftasını Bursa’da farklı etkinliklerle kutlayan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, özellikle Ana Kucağı Eğitim Merkezleri’ndeki miniklerle bir araya gelerek, hem yaptıkları çalışmaları hem de yangından korunma yollarını anlattı.
 • 02
  Eski Bahçekaya Yeni Meydan Ve Mahalle Konağına Kavuştu
  İnegöl Belediyesi, Eski Bahçekaya Mahallesinde kullanım ömrünü tamamlamış olan eski mahalle konağını yıkarak burada hayırseverlerin de katkılarıyla yeni ve modern bir Mahalle Konağı yaptı. Meydan düzenlemesi ile yollarda parke taşı kaplamasının da yapıldığı Eski Bahçekaya’da meydan ve Mahalle Konağı düzenlenen törenle hizmete girdi.
 • 03
  TOKİ’den Son Dakika Uyarısı Başvurunuz İptal Olmasın
  Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması geldi. Bakanlık, başvuruların iptal olmaması için gerekli uyarıları yaptı.
 • 04
  Altın sert düştü !
  Altın fiyatları değer kaybetmeye tüm hızıyla devam ediyor. Ons altında yaşanan düşüş, gram altın fiyatlarını da vuruyor. Peki altın ne kadara düştü.
 • 05
  Mustafa Durmuş’un acı günü !
  Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş’un dedesi sanayi eşraflarından Şükrü Ak vefat etmiştir.