Açık
  • EURO
  • DOLAR
resim yükle

Akaryakıta zam kapıda !

Benzin fiyatı ve motorin fiyatları başta olmak üzere akaryakıt fiyatları brent petrol tarafındaki dalgalanmalardan etkilenmeye devam ediyor.
EKONOMİ - Giriş : 19.03.2023 18:05 - Güncellenme : 19.03.2023 18:05 A A

ABD’de 3 bankanın peş peşe batması ABD’nin ekonomik görünümüne ilişkin belirsizlikleri artırdı. Bu durum petrol fiyatları üzerinde baskı oluşturmasıyla akaryakıt fiyatları cephesinde indirimler yaşanmıştı.

Sektör temsilcilerinden alınan bilgiye göre 21 Mart 2023 Salı gününden geçerli olmak üzere akaryakıt fiyatları bir kez daha değişecek.

MOTORİN FİYATLARI İÇİN İNDİRİM-ZAM VAR MI? 

Brent petrol tarafında yaşanan geri çekilme sonrası motorin fiyatları (mazot fiyatı) için hafta içinde 2 kez indirim geldi. Motorin fiyatları için ilk 17 Mart’ta 0,71 TL’lik bir indirim geldi. Dün de motorine 1,34 TL’lik 2. bir indirim daha geldi. Bu indirimle birlikte motorin benzin fiyatının altına inmişti. Ancak 21 Mart 2023 Salı gününden geçerli olmak üzere motorin fiyatları için 0,80 TL zam bekleniyor.

Benzin fiyatı için herhangi bir fiyat değişikliği yaşanmadı ve beklenmiyor. Petrol fiyatları cephesinde yaşanan düşüşün devam etmesi durumunda hem benzin fiyatı hem de motorin fiyatları için yeni indirimler söz konusu olacak.

resim yükle kemeravm.gif

Bu haber 310 kez okundu.
EKONOMİ - 6:05 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

resim yükle
resim yükle