28° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR
sikiş hikayeleri rokettube

AKILLI SAYAÇLAR ELEKTRİK FATURASINI YÜKSELTİYOR

Önceki yıllarda tüm aboneler tarafından kullanılan diskli mekanik sayaçların; cep telefonu şarjı, yangın alarmı, gaz detektörü gibi son derece düşük miktarlardaki tüketimleri ölçemediği biliniyor. Mekanik sayaçlarda disk var. Diskin, çarkı döndürmesi, çarkın da tüketimi ölçen numaratörü attırması gerekiyor. Mekanik sayaçlar, düşük gerilimde çalışan cihazların ölçümünü yapamıyor. YENİ SAYAÇLAR KAÇIRMIYOR Oysa yeni elektronik sayaçlar, bu tüketimleri […]
Güncel - Ocak 24, 2015 4:14 pm A A

Önceki yıllarda tüm aboneler tarafından kullanılan diskli mekanik sayaçların; cep telefonu şarjı, yangın alarmı, gaz detektörü gibi son derece düşük miktarlardaki tüketimleri ölçemediği biliniyor. Mekanik sayaçlarda disk var. Diskin, çarkı döndürmesi, çarkın da tüketimi ölçen numaratörü attırması gerekiyor. Mekanik sayaçlar, düşük gerilimde çalışan cihazların ölçümünü yapamıyor.

YENİ SAYAÇLAR KAÇIRMIYOR

Oysa yeni elektronik sayaçlar, bu tüketimleri de ölçüyor. Doğal olarak bu tüketimler de faturaya yansıyor. Türkiye’de 37 milyon dolayında elektrik abonesi bulunuyor. Tüketimde, her 1 TL’lik yeni artış, aylık 37 milyon TL’ye denk düşüyor.  Ankara’da enerji yönetiminden alınan bilgiye göre Türkiye’de 11-12 milyon dolayında elektronik sayaç bulunuyor.


Bu haber 1160 kez okundu.
Güncel - 4:14 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

şanlıurfa araç kiralama