Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Akşener’den Erdoğan’a: Acınacak haldesin, yolun sonu göründü

İYİ Parti grup toplantısında konuşan Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Acınacak haldesin, gideceksin, yolun sonu göründü” dedi.
GENEL - Giriş : 11.01.2023 14:33 - Güncellenme : 11.01.2023 14:33 A A

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin haftalık grup toplantısında gündeme yönelik açıklamalarda bulunuyor. Akşener kürsüye, “Başbakan Akşener” ve “Gençlerin umudu Meral Akşener” sloganlarıyla çıktı. Seçim tarihiyle ilgili tartışmalara değinen Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için, “Önümüzdeki 5 ayda senin seçileceğin bir tarih yok” ifadelerini kullandı.

2022 yılında çalışanlar yüksek enflasyon nedeniyle ciddi bir refah kaybına uğradılar. 6 ayda bir enflasyon farkı verilmesi yetmiyor. Enflasyon farkını TÜİK’in makyajlı enflasyonuna göre hesaplarsan refah kaybı hiç telafi edilmiyor. Memur ve emekliler için maaş artışının en az yüzde 55 olan asgari ücret artışı kadar olması gerekiyordu. Gördüğü rüyanın ve yaptığı hamasi konuşmaların aksine esnafı, memuru, emekliyi, öğrenciyi, çiftçiyi bu ucube sisteme geçtiğimizden beri enflasyona ezdiriyor. Her gün daha fazla açlıkla sınıyor, yoksulluğa itiyor. Hala milletimize masal anlatmaya devam ediyor. Artık çok az kaldı Sayın Erdoğan. Sayın Erdoğan uzun ince bir yoldasın, gideceksin sandık gelince. Acınacak bir haldesin, gideceksin sandık gelince. Artık sandık göründü, o sene bu sene.

 

kemeravm.gif resim yükle

Bu haber 440 kez okundu.
GENEL - 2:33 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ