-3° Kapalı
 • EURO 6.58
 • DOLAR 5.93

Aktaş’tan Rant İddiasına Cevap

Geçtiğimiz günlerde Haber Yorum Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şerif Gürbaş, eski hastane alanına yapılmakta olan belediye sarayı inşaatındaki usulsüzlük ve rant iddialarına ilişkin bilgi ve belgeleri savcılığa teslim etti. Gürbaş’ın iddialarına ilişkin İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş yazılı açıklamada bulundu. Aktaş yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ”Kamuoyunun Dikkatine. Yapılan haber ve ortaya atılan iddialarla ilgili […]
GENEL - Ekim 17, 2017 11:25 pm A A

Geçtiğimiz günlerde Haber Yorum Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şerif Gürbaş, eski hastane alanına yapılmakta olan belediye sarayı inşaatındaki usulsüzlük ve rant iddialarına ilişkin bilgi ve belgeleri savcılığa teslim etti.

Gürbaş’ın iddialarına ilişkin İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş yazılı açıklamada bulundu. Aktaş yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

”Kamuoyunun Dikkatine.

Yapılan haber ve ortaya atılan iddialarla ilgili ilgili hem şahsımı hem de kurumumu zan altında bırakmaya çalışan ”Belediye Binası ve Meydan Çalışması” ile ilgili dün ilgili şahıs tarafından yeni bir iddia ile adli makamlara müracaat edildiğini öğrendik.

Yapılan basın açıklamasında da ifade edildiği gibi; proje sahasının zemin etüd çalışmasını yapan firma ile uygulama projesini yapan firma arasında olduğu iddia edilen telefon görüşmesi bu iki firmayı ve yetkililerini bağlamaktadır. İnegöl Belediyesinin ne başkan düzeyinde ne de bürokrat düzeyinde böyle bir bilgisi bulunmamaktadır.

Hal böyle iken İnegöl Belediyesinin proje değişikliği iddiasıyla en açık tabiri ile itibar süikastlığına girmektedir. Biz kurum olarak ”ilk günkü raporlar ve proje doğrultusunda en küçük bir fiyat artışı ve değişiklik olmaksızın çalışmaya devam ediyoruz”.

Kurumumuz haricinde yapıldığı iddia edilen görüşmeler şahsımı ve kurumumu bağlamamktadır. Bu konu hakkında varsa gereği adli makamlarca değerlendirilecektir.

Bu vesile ile ayrıca şunu da hatırlatmak isterim. Madem ihaleyi alan firma zemin etüdü yapan firmayı aradı bu bilgiyi ilgili firma bizimle niye paylaşmadı. Veya bu bilgi madem ilgili gazeteciye ulaştı niçin bunu şimdi açıklama gereği duydu? Bu soruların cevabı eminim kamuoyunu rahatlatacaktır.

Şahsımın çalışma arkadaşlarımın bilgisi dahilinde olmayan ve bu gelişmelerle ilgili şahsımın ve kurumumun isminin ”algı operasyonu” mahiyetinde uğradığı eleştiri ve kul hakkı kaybının da huzuru mahşere bırakıldığını önemle bildiririm”

Bu haber 670 kez okundu.
GENEL - 11:25 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Batman Belediyesi’nde taciz skandalı
  HDP’li Batman Belediyesi’nde taciz skandalı yaşandı. Yaşanan bu olay ise sosyal medyada tepkilerin odağı oldu.
 • 02
  İnegöl’de emniyet göz açtırmıyor
  İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından şehrin huzur ve güvenliği için yapılan yol uygulamalarında ruhsatsız silah ve uyuşturucu madde yakalanırken 4 kişi hakkında ise işlem yapıldı.
 • 03
  İnegöl’de mahalle mahalle acil toplanma alanları
  Deprem konusunda bilgi toplamaya çalışan vatandaşlar e-devlet üzerinden afet zamanında acil toplanma alanlarını il, ilçe, mahalle ve sokak ismini girerek ev ve iş yerlerine en yakın toplanma alanlarının yerlerini öğrenebiliyorlar.
 • 04
  MHP’li Başkan intihar etti
  MHP Gürsu İlçe Başkanı Ali Osman Beysir, intihar ederek yaşamına son verdi.
 • 05
  İnegöl’de deprem
  Kandilli Rasathanesi, merkez üssü Manisa Akhisar olan 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu.