18° Açık
 • EURO 6.28
 • DOLAR 5.66

ALANYURT İLE AKHİSAR ARASINA YENİ YOL

İnegöl Belediyesi tarafından Akhisar Mahallesi ile Alanyurt bölgesini birbirine bağlayacak yolun kamulaştırma çalışmalarına start verildi. Yerel yönetimin tüm imkanlarını en iyi şekilde kullanarak İnegöl’ün dört bir tarafında halkın hizmetkarı olmak adına çalışmalarına dur durak bilmeden devam eden İnegöl Belediyesi son olarak Akhisar, Huzur, Baykoca ve Karalar mahallerini içine alan Yeni İnegöl bölgesini Bursa- Ankara karayoluna […]
GENEL - Ekim 4, 2017 5:30 pm A A
İnegöl Belediyesi tarafından Akhisar Mahallesi ile Alanyurt bölgesini birbirine bağlayacak yolun kamulaştırma çalışmalarına start verildi.

Yerel yönetimin tüm imkanlarını en iyi şekilde kullanarak İnegöl’ün dört bir tarafında halkın hizmetkarı olmak adına çalışmalarına dur durak bilmeden devam eden İnegöl Belediyesi son olarak Akhisar, Huzur, Baykoca ve Karalar mahallerini içine alan Yeni İnegöl bölgesini Bursa- Ankara karayoluna gerek kalmadan Alanyurt ile bağlayacak yolun kamulaştırma çalışmalarına başladı.

“İNEGÖL’ÜN ÖRNEK BİR ŞEHİR OLMASI İÇİN UĞRAŞ VERİYORUZ”
Belediye Encümen Salonunda görüşülen ve karara bağlanan çalışma hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “ilçe halkının yaşamaktan mutluluk duyacakları bir kentin inşası için üretmeye ve çalışmaya devam ediyoruz. Dur durak bilmeden şehrin her yerinde var olmaya çalışıyoruz. Her bir vatandaşımız, bu şehir de yaşayan her bir canlı bizler için çok önemli. Elimizdeki öz kaynakları en iyi şekilde kullanarak İnegöl’ün örnek bir şehir olması için uğraş veriyoruz” şeklinde konuştu.

ALANYURT İLE AKHİSAR ARASINA YENİ YOL 
Uzun zamandan beri gündemimizde olan ve Yeni İnegöl diye tabir ettiğimiz Akhisar, Huzur, Baykoca ve Karalar mahallesi ile Alanyurt bölgesini Bursa – Ankara karayoluna gerek kalmadan birbirine bağlayacak yol için bugün önemli bir adım atmış bulunmaktayız diyen Aktaş, “Akhisar, Huzur, Baykoca ve Karalar mahallelerinin bulunduğu Yeni İnegöl planlama bölgesini açacağımız yeni yol ile İnegöl OSB’nin kuzeyindeki arıtma tesislerinin bulunduğu bölgeden İnegöl OSB içine, oradan da Alanyurt bölgesine bağlayacağız. Akhisar bölgesindeki vatandaşlarımızın ulaşımını kolaylaştıracak 10 metrelik genişlikteki bu yeni yolun, 1.1 kilometrelik kısmını kamulaştırarak 1.5 kilometrelik kısmını da ıslah ederek toplamda yaklaşık 2.5-3 kilometrelik ulaşım yolunun kamulaştırma planını encümen toplantımızda görüştük. Ve bu konuda gerekli resmi işlemeleri ivedi bir şekilde başlattık. Umut ediyoruz ki 1.5-2 yıllık süre kapsamında burada gerekli kamulaştırma çalışmalarını tamamlayıp, arzuladığımız ve istediğimiz yolu halkımızın hizmetine sunacağız” ifadelerini kullandı.

YENİ YOL HAYATI KOLAYLAŞTIRACAK
Yeni yapılacak yol ile Alanyurt Mahallesindeki öğrencilerin Hacı Sevim Mesleki Eğitim Kampüsüne gidişlerinin de kolaylaşacağını belirten Aktaş, “Öğrencilerimiz açısından bu yolun hayat bulması önemli bir adım. Özellikle Alanyurtta ikamet eden öğrencilerimiz kampüse daha rahat bir şekilde artık gidebilecekler. Ayrıca kamulaştırma için karar aldığımız yolun hizmete girmesiyle bu gölgede ikamet eden vatandaşlarımız da büyük bir külfetten kurtulmuş olacaklar. Bu yolun hizmete girmesiyle vatandaşlarımızın hayatı daha da kolaylaşacak” dedi.

YENİ YERLERİN İMARA AÇILMASI SÖZ KONUSU DEĞİL
Bu çalışmanın kesinlikle yeni yerlerin imara açılması anlamına gelmemesi gerektiğine vurgu yapan Aktaş, “Sadece mevcut imarlı ve planlı iki bölgenin arasında bağlantı alternatifi oluşturma amaçlı bir çalışmayı hayata geçiriyoruz. Yeni yol açma dışında bu bölgede yeni yerlerin imara açılmasının söz konusu olmadığını buradan özellikle belirtmek isterim”

Bu haber 750 kez okundu.
GENEL - 5:30 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Balakuş’tan ROK tepkisi
  DP İnegöl İlçe Başkanı Murat Balakuş, Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Beyaz Futbol programına Boşnaklara ağır hakaret eden Rasim Ozan Kütahyalı’nın dönüşüne tepki gösterdi.
 • 02
  Belediyespor’un Sağlık Sponsoru Cihangir Hastanesi Oldu
  İnegöl Belediespor, Özel İnegöl Cihangir Hastanesi ile sağlık sponsorluğu protokolü imzalandı.
 • 03
  Karamollaoğlu HDP’li belediyeleri savundu
  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, üç HDP’li belediyeye kayyum atanmasına Twitter adresinden tepki gösterdi.
 • 04
  Halk otobüsü yaya kadına çarptı
  İnegöl’de Baykoca Mahallesi’nde meydana gelen kazada özel halk otobüsü yaya halindeki genç kadına çarptı.
 • 05
  Vakıfköy Kent Parkı’nda sona doğru
  Altyapıdan ulaşıma, eğitimden tarihi ve kültürel mirasın ayağa kaldırılmasına kadar her alanda hayata geçirdiği yatırımlarla Bursa’yı geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın yeniden ‘yeşille’ anılması için çevre yatırımlarında da hız kesmiyor. Yeni dönemde Bursa’ya 1,5 milyon metrekare yeni yeşil alan kazandırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, ağırlıklı olarak Osmangazi ve Nilüfer ilçelerine hitap eden Hüdavendigar Kent Parkı’na benzer […]