24° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR
sikiş hikayeleri rokettube

ALİNUR AKTAŞ AÇIKLADI “MER-PA PROJESİ TAMAM”

KÖYLÜ PAZARI KAPALI HALE GETİRİLİYOR Yeni pazarla alakalı Büyükşehir Belediyesiyle bir araya geldiklerini ifade eden Aktaş, “Büyükşehir Belediyemiz bize sadece yıkılan pazaryeri ile ilgili çalışmalar yapacağını söyledi. Malumunuz üzere bu pazaryeri, büyük ve güzel bir pazaryeri olmasına rağmen, otoparkla alakalı sıkıntılar vardı. Esnafımızla bir araya geldik. Mevcut yerde neler yapabiliriz, görsel anlamda da şehre ne […]
Güncel - Ocak 16, 2015 8:25 am A A

KÖYLÜ PAZARI KAPALI HALE GETİRİLİYOR

Yeni pazarla alakalı Büyükşehir Belediyesiyle bir araya geldiklerini ifade eden Aktaş, “Büyükşehir Belediyemiz bize sadece yıkılan pazaryeri ile ilgili çalışmalar yapacağını söyledi. Malumunuz üzere bu pazaryeri, büyük ve güzel bir pazaryeri olmasına rağmen, otoparkla alakalı sıkıntılar vardı. Esnafımızla bir araya geldik. Mevcut yerde neler yapabiliriz, görsel anlamda da şehre ne katabiliriz noktasında, nihayetinde vardığımız karar neticesinde, şu anda bulunan köylü pazarı yerini, buradan kaldırıp arka kısma aldık. Dolayısıyla bir bütünlük içerisinde bunu yapmak için köylü pazarını da artık kapalı hale getiriyoruz. Üstüne de katlı otopark yapıyoruz. Yaklaşık 300 araçlık kısım otopark olacak” diye konuştu.

PAZARYERİ 12 BİN 300 METREKAREYE ÇIKIYOR

Projeyle ilgili bilgi veren Aktaş, “Şu anda bulunan köylü pazarını olduğu yerden aldık. Eskiden 12 bin 100 metrekare olan pazaryerimiz, 200 metrekarelik büyümeyle 12 bin 300 metrekare oldu. içine bebek bakım odası ve mescitte kurulacak. Bu kısmı Bursa Büyükşehir Belediyemiz yapacak. Diğer gördüğünüz kısmı ise buraya eş yapacağız. Uyumlu yapacağız. Aynı bir binaymış gibi olmayacak. Bu bina çelik bir bina olacak. Diğeri ise beton bina olacak. Dolayısıyla bu kısım da İnegöl Belediyesi tarafından yapılacak. Maliyet olarak beton bina daha maliyetli ama onu da İnegöl Belediyesi olarak biz karşılayacağız” şeklinde konuştu.

 


Bu haber 1080 kez okundu.
Güncel - 8:25 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

şanlıurfa araç kiralama