13° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

Alper Taban Öğretmenler Gününü Kutladı

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı. Taban, mesajında öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaptı. “TÜM MESLEKLERİN MİMARI ÖĞRETMENDİR” Alper Taban, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Öğretmen; dünü görebilen, yarını yetiştirmek için çaba sarf eden, bireylerin ruhlarına yarınları nakışlayandır. İlkokul sıralarında öğretmen, hayatımızın şekillenmeye başladığı, ailemizin en önemli ferdi […]
GENEL - Kasım 24, 2019 10:59 am A A

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı. Taban, mesajında öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaptı.

“TÜM MESLEKLERİN MİMARI ÖĞRETMENDİR”
Alper Taban, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Öğretmen; dünü görebilen, yarını yetiştirmek için çaba sarf eden, bireylerin ruhlarına yarınları nakışlayandır. İlkokul sıralarında öğretmen, hayatımızın şekillenmeye başladığı, ailemizin en önemli ferdi olarak görüp bağlandığımız surettedir. Yetişkin zamanlarımızda hayatımıza yön veren kararların oluşmasında büyük etkendir. Meslek seçimlerimizde ise hayatımıza dokunduğu eldir. Tüm mesleklerin bir mimarı varsa oda öğretmendir.”

“ÖĞRETMENLER, BİZİ BİZ YAPAN KODLARI RUHUMUZA İŞLEYEN SANATKARLARDIR”
“Bilginin ve erdemli bir insan olmanın şekillenmeye başladığı çocukluk çağının büyük mimarları, bizi biz yapan kodları ruhumuza işleyen sanatkarlardır öğretmenlerimiz. Onları böylesi değerli yapan ise şüphesiz ki sevgidir. Çünkü insanı şekillendirmek hayatı çiçeklendirmektir. Öğretmenlik; geleceği, toplumları ve hatta medeniyetleri inşa edendir. Bilginin aktarımına yegane etkendir. Hatıralarımızdan silinmeyen eğitim yıllarımızın yol göstericileridir. Bu vesile ile başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm öğretmenlerimizi saygı ve minnet duygusu ile anıyor, eğitim meşalesinin yol göstericileri tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.”

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 1340 kez okundu.
GENEL - 10:59 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  ALTIN YÜKSELİR Mİ?
  Altın fiyatlarında dalgalı seyir devam ediyor. Dolar kuru ve Merkez Bankası’nın faiz kararını takip eden piyasalar düşüş izlenimi veriyor. Tunç Şatıroğlu, altın ve gümüş analizlerini paylaştı.
 • 02
  Kahreden haber şehidimiz var !
  MSB, Irak’ın kuzeyinde bulunan Başika (Gedu) üs bölgesine düzenlenen roketli saldırıda bir askerin şehit olduğunu açıkladı.
 • 03
  Hastane’den acı haber geldi !
  İnegöl’de apartmanın 5’inci katındaki balkondan düşen Suriye uyruklu 5 yaşındaki çocuk, 7 saat sonra hayatını kaybetti.
 • 04
  Haydi İnegöl minik Eda’ya hayat ol !
  Mübarek Ramazan ayında Eda’ya destek olalım İnegöl ilçesinde SMA Tip 1 hastası 3 yaşındaki Eda Öz için yardım kampanyası sürüyor. Anne Hatice Öz (28), tedavi için yaklaşık 18 milyon liraya ihtiyaç duyulduğunu belirterek, “Ben kızımı birçok defa kucağımda ölü olarak buldum. Eda’nın solunumu, kalbi durduğunda ne yapacağımı şaşırıyordum. Kendimi çaresiz hissettiğim zamanlar oldu. Kızımın ağabeyi ile oyunlar oynadığı günleri görmek istiyorum” dedi.
 • 05
  İnegöl Polisi’nden şok uygulama !
  İnegöl’de sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında uygulama yapan Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan ve ehliyetsiz araç kullanan sürücülere toplam 61 bin 400 TL cezai işlem uyguladılar.