Açık
  • EURO
  • DOLAR
27H5s.gif n8Oao.gif B7yTL.gif

Altın fiyatları çakıldı !

Altın ve gümüşteki düşüş ivmesi sürerken teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu’ndan fiyat değerlendirmesi geldi.
EKONOMİ - Ocak 14, 2021 7:02 pm A A

Altın fiyatları yeni güne düşüşle başladı. Dün gün boyu 443 lira seviyesinde seyreden altın fiyatları akşam saatlerinde 437 lira bandına kadar geriledi. Altın fiyatları sabahki düşüş seyrini bir nebze olsada düzelterek 438-440 lira bandına geldi. Altındaki düşüşün en büyük sebebi ise Altının ons fiyatının 1839 dolar seviyesine gelmesi oldu. Teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu altın ve gümüş fiyatlarında yaşanan düşüşü yorumladı.

DÜŞÜŞÜN SEBEBİ..
Altında yaşanan düşüş devam ederken altın yatırımcısını düşündüren asıl soru ise altındaki düşüşün devam edip etmeyeceği oldu. Twitter hesabından açıklama yapan Teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu, altındaki yükselişin sıkışmadan dolayı bir türlü çıkışa geçemediğini söyledi. Şatıroğlu, ” Altın sıkışmaya devam ediyor. Teşvik paketi açıklanacak ancak Senato’dan geçmesi kolay değil. ABD’de karışıklık olursa altın ne olur diye soruluyor. Bunlar spekülatif konular olduğu için bir şey diyemiyorum. Beklentim altındaki sıkışmanın bitmesi ve yükselişe geçmesidir.” İfadelerini kullandı.

ALTIN KAYNAKLI DÜŞÜŞ
Altındaki düşüş gümüş fiyatlarına da yansıdı gümüşün gram fiyatı 6 lira seviyesine geldi. Gümüşün ons fiyatı 25 dolar bandında yer alıyor. Gümüşteki düşüşün altın kaynaklı olduğunu söyleyen Tunç Şatıroğlu,”Gümüş için de altın fiyatlarını takip etmeliyiz. Altın önden gidip yolu açmalı gümüş için” ifadelerini kullandı.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 2540 kez okundu.
EKONOMİ - 7:02 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ