17° Açık
 • EURO
 • DOLAR
kemeravm.gif

Altın fiyatları sert düştü !

Altın ve dolar fiyatı üzerinde etkili olan ve piyasaların merakla beklediği tarım dışı istihdam verileri kamuoyuna sunuldu. Kritik veri açıklandıktan sonra dolar/TL kuru ve altın fiyatları yeniden hareketlendi.
EKONOMİ - Ağustos 5, 2022 6:35 pm A A

Dolar ve altın fiyatı için kritik veri açıklandı. ABD’de tarım dışı istihdam, Temmuz ayında 528 bin ile beklentilerin iki katından fazla geldi.
ABD tarım dışı istihdam verisi sonrası ons altın, yüzde 1’in üzerinde düşüşle 1770 dolara geriledi. Gram altın da 1032 liradan 1023 liraya düştü.
ALTIN FİYATLARI SERT DÜŞTÜ
Ons altın, verinin açıklanmasıyla birlikte yüzde 1’in üzerinde değer kaybetti. 1790 dolardan işlem göre ons altın, 1770 dolar civarına kadar geriledi.
Gram altın, 1032 liradan 1023 liraya kadar inerken; Dolar/TL, 17.98’e kadar yükseldi ancak kalıcı olamadı. Öte yandan Dolar endeksi, 0,747 artarak 106,470 seviyesine çıktı.
ABD 10 yıllıkları ise yüzde 3’ün üzerinde değer kazandı.


Bu haber 10 kez okundu.
EKONOMİ - 6:35 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Altın fiyatları sert düştü !
  Altın ve dolar fiyatı üzerinde etkili olan ve piyasaların merakla beklediği tarım dışı istihdam verileri kamuoyuna sunuldu. Kritik veri açıklandıktan sonra dolar/TL kuru ve altın fiyatları yeniden hareketlendi.
 • 02
  Mudanya’da çalınan motosiklet bakın nerede bulundu !
  Bursa’nın Mudanya ilçesinden çalınan motosiklet İnegöl’de uygulama yapan polis ekipleri tarafından yakalandı.
 • 03
  Hırsızlık şebekesine Jandarma’dan ağır darbe !
  Bursa’nın Osmangazi ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşları ile baz istasyonunda hırsızlık olayları gerçekleştiren 7 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.
 • 04
  İnegöl’de Sağlık çalışanlarına saldırı girişimi !
  İnegöl Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne gelen alkollü şahıslar, kendileriyle ilgilenilmediğini iddia ederek sağlık çalışanlarının üzerine yürüdü.
 • 05
  İnegöl Eylül’de 4 Festivalle Renklenecek
  İnegöl Belediyesi, Eylül ayında ilçe halkına eğlence dolu anlar yaşatacak 4 ayrı festival için çalışmalara başladı. 7’den 77’ye herkesin katılabileceği organizasyonlarda, şehrin değerleri ön plana çıkarılacak. 10 Eylül’de İnegöl Belediyesi Baykoca 738. Yağlı Pehlivan Güreşleri, 8-11 Eylül tarihleri arasında DOSTUM Oryantiring Yarışları, 15-18 Eylül tarihleri arasında 3. İnegöl Ulusal Teknoloji Festivali ve 16-18 Eylül tarihleri arasında 2. Küçükbaş Hayvancılık Festivali düzenlenecek.