İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

06 Aralık 16:57 Cama Suriye’li yumruk atıp hastanelik oldu !

resim yükle kemeravm.gif resim yükle

Altın fiyatlarında hızlı yükseliş !

Giriş : 16.10.2023 20:27 - Güncellenme : 16.10.2023 20:27

Gram ve çeyrek altın fiyatları hızla yükselişe geçti. Bu yükselişte Amerika’da enflasyonun düşmemesi ve Filistin-İsrail Savaşı ile birlikte gelen ABD enflasyon verilerinin etkili olduğu görülüyor.

Altının ons fiyatı, özellikle Amerika’da enflasyonun düşmemesi sonrası baskıya maruz kalarak hızla düşmüştü. Ancak Filistin İsrail Savaşı ve sonrasındaki ABD enflasyon verileri ile birlikte hızlı bir yükselişe geçti.

Gram altın kısa sürede 80 liradan fazla değer kazandı ve son 2.5 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Altın ve Para Piyasası Uzmanı İslam Memiş, yaptığı son dakika açıklamasında altın fiyatlarındaki yükselişi değerlendirdi. Memiş, fiyatların yükseleceğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Satmayın, bu fiyatlar yükselecek. Sabah kalktığınızda farklı bir dünya piyasası göreceksiniz. Gram altının TL fiyatında yükseliş devam edecek.

Kapalı çarşıda şu an 1700-1750 lira seviyesinde. Gelecek hafta 1750-1800 lira aralığına ulaşacağız. Altını olan vatandaşların dikkatli olması önemli.

Bundan sonra ons ile gram altın birlikte hareket edecek. Eskiden ons düşerken gram yükselirdi. Şimdi her ikisi de bir arada hareket edecek. Savaş riski devam ediyor. Gram ve ons birbirleriyle yarışarak yükselmeye devam edecek. Yıl sonunda 1800-1880 lira aralığını görebiliriz.

2024 yılında 2 bin 500 lira seviyesine ulaşacağımızı öngörüyorum.”

resim yükle resim yükle resim yükle

SON HABERLER