17° Açık
 • EURO
 • DOLAR
LK98KM.gif
Pet Shop kedi yatakları köpek ayakkabıları kedi oyuncakları köpek kafesleri lazer kedi oyuncakları köpek tuvalet eğitim ürünleri açık kedi tuvaleti köpek yatakları kedi mama su kapları köpek kulübelesi kedi kumu küreği yavru köpek maması kedi seyahat ürünleri köpek kaka poşeti kedi tarak fırçaları frizbi köpek oyuncakları kedi tuvalet paspası köpek ağızlıkları kedi evi köpek sakinleştirici kapalı kedi tuvaleti köpek kapıları acana yavru kedi maması köpek künyeleri kedi kıyafetleri köpek zeka oyuncakları kedi kumu köpek ürünleri kedi eğitim ürünleri köpek tuvalet torbası kedi mama servisleri köpek boyun tasması bentonit kedi kumu köpek parfümleri proplan kedi maması orijen yavru köpek maması kedi kafesleri köpek tasmaları kurutulmuş kedi ödülleri nd farmina mama kedi zeka oyuncakları köpek oyuncakları metal kedi kapları köpek eğitim tasması yavru kedi bakım ürünleri köpek elizabeth yakalığı kedi ürünleri köpek bağlama kazığı yaşlı kedi konservesi kedi boyun tasması köpek mama su kapları kedi kumu torbası köpek seyahat örtüleri kedi taşıma çantaları köpek kıyafetleri kedi aksesuarları köpek diş sağlığı ürünleri kedi gögüs tasması köpek mama servisleri yavru kedi maması köpek ödülleri kedi macunu yetişkin köpek maması kedi sakinleştirici ürünler nd köpek maması kedi tırnak pati bakım ürünleri acana köpek maması kedi uzaklaştırıcı orijen köpek maması stick kedi ödülleri light diyet kedi maması royal canin yavru köpek maması kedi kapıları köpek maması kedi otlu oyuncaklar köpek taşıma çantaları silika kedi kumu yavru köpek konservesi kampanyalı kedi mamaları köpek süt tozu kedi şampuanları köpek uzaklaştırıcı kedi deri tüy bakımı ürünleri köpek tarak fırçaları kedi parfümü hazneli köpek kapları orijen kedi maması köpek gögüs tasması nd kedi maması köpek tuvalet çiş pedi

Altın hiç bir zaman yatırımcısını üzmedi !

Ekonomi Gündemi’nin konuğu olan Özbağ Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Öztürk, altın, dolar ve gümüş fiyatlarını değerlendirerek en çok kazandıran yatırım aracını açıkladı.
EKONOMİ - Ağustos 5, 2022 11:51 am A A

Sultan Döviz ve Özbağ Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Öztürk, Gündem İnegöl, İnegöl’ün Sesi ve İnegöl Yerel Haber medya kuruluşları tarafından ortak düzenlenen Ekonomi Gündemi programının canlı yayın konuğu oldu. Burada vatandaşların en çok merak ettiği ‘Hangi yatırım aracına yatırım yapmalı’ sorusunu cevaplayan Özbağ, altının en çok kazandıran yatırım aracı olduğunu belirtti.

6 KAT DAHA FAZLA GETİRİ SAĞLAMIŞ
“Altınla alakalı son 20 yıllık süreci değerlendiren Öztürk; “2000’li yıllarda 1 kg altın dünya piyasalarında 9 bin dolardı. TL olarak da 10 TL’nin üzerine çıkmıştı. Bugüne geldiğimizde ise 1 kg altının fiyatı 57 bin 400 dolar. Kabaca hesapladığımız zaman altın, dolar bazında 6 kat değer kazanmış. Böyle bir örneklendirme yaparsak, ‘dolar mı altın mı’ sorusuna yanıt vermiş oluruz. 2000 yılında tasarruf yapan iki yatırımcı düşünelim. Birisi dolara birisi de altına yatırım yapmış olsun. Geçtiğimiz 20 yıllık süreçte altına yatırım yapan 6 kat daha fazla getiri elde etmiş oldu. Ben en etkili yatırımın altın dolduğunu düşünen ve tavsiye edenlerdenim” dedi.

Öztürk açıklamalarını şu şekilde sürdürdü;

GAYRİMENKUL İLE BAŞA BAŞ GİDİYOR
“Meslek hayatımın 22 yıllık dönemimde, 1-2 yıl hariç altının bir önceki yıldan düşük olduğunu görmedim. Yine yaşanan 22 yıllık süreçte altın fiyatı TL bazında 189 kat artmış. Dolayısıyla enflasyona yenilmeyen, gayrimenkul ile başa baş giden, hatta bazı yıllar emlaktan daha fazla getiri sağlayan altın, benim tavsiye edeceğim en önemli yatırım aracı.”

GÜMÜŞTE BU ORAN 4 KAT
“Gümüş konusunda ise yine 2000’li yıllarda 4.95 olan ons fiyatı bugün 20.34 seviyelerinde. Altında 6 kat artış olmasına rağmen gümüşte bu rakam 4 kat. Pandemi döneminde bazı ekonomistler, gümüşün 5-7 kat artacağına yönelik söylemler oluşturdu. Özellikle bizim coğrafyamızdaki insanlar, tasarruf aracı olarak altını daha çok tercih ediyor. Aslında bu dünya genelinde böyle. Gümüşün, teknoloji ve endüstride farklı kullanım alanları olursa belki bu aradaki farkı kapatabilir. Şu an için altının gümüş karşısında da revaçta olduğunu düşünüyorum.”

BİN TL’NİN ALTI DEĞERLENDİRİLMELİ
“Alım fırsatı konusunda ise vatandaşlar bin TL altı seviyeleri değerlendirmeli. Önümüzdeki süreçte de altın böyle bir alım fırsatı daha verecektir. Vatandaşlarımız da zaten süreci takip ediyor ve düşüşleri değerlendiriyor.”


Bu haber 10 kez okundu.
EKONOMİ - 11:51 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Altın hiç bir zaman yatırımcısını üzmedi !
  Ekonomi Gündemi’nin konuğu olan Özbağ Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Öztürk, altın, dolar ve gümüş fiyatlarını değerlendirerek en çok kazandıran yatırım aracını açıkladı.
 • 02
  Başkan açıkladı ödemeler hesaplara geçti !
  Tarım Bakanı Kirişci, Twitter üzerinden tarımsal destek ödemelerine ilişkin bir mesaj paylaştı.
 • 03
  Akaryakıta büyük indirim geliyor
  Akaryakıta bu gece büyük indirim geliyor. Dün, indirim geleceği haberleri paylaşılmış ve rakam verilmişti, ancak rakamlar değişti işte akaryakıta gelecek indirim.
 • 04
  Bahçeli: Cemevi saldırısı ve KPSS skandalı çok yönlü araştırılmalıdır
  MHP lideri Bahçeli, soru sızdırma iddialarıyla tartışma konusu olan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ile ilgili açıklama yaptı
 • 05
  Sahillerde kalite Büyükşehir’le artıyor
  Bursa Büyükşehir Belediyesi, deniz ve göllerle birlikte toplam 277 kilometre kıyı bandı ile aynı zamanda bir sahil kenti olan Bursa’nın deniz turizminden de hak ettiği payı alması için çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor. İki yıllık bir aranın ardından Gemlik ve Mudanya sahillerinde yetkiyi tekrar ele alan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların keyifli ve huzurlu bir şekilde tatillerini geçirebilmesi amacıyla hummalı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.