11° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR
RMoNs.gif B7yTL.gif

ALTIN VE GÜMÜŞ DÜŞÜŞTE!

Altın fiyatları son ayların en düşük seviyesine geldi. Gümüşteki düşüş ise altına göre daha sınırlı kaldı. Piyasalarla ilgili konuşan teknik uzman Tunç Şatıroğlu’dan altın – gümüş yorumu geldi.
EKONOMİ - Şubat 5, 2021 1:01 pm A A

Altın fiyatları haftanın son iş gününe düşüşle başladı. 410 liraya kadar gerileyen gram altındaki kayıp bu hafta 20 lirayı buldu. Altındaki bu düşüş gümüş fiyatlarında da hissedildi. Gram gümüş 6 lira 8 kuruş seviyesinde izliyor. Teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu sosyal medya hesabından altın ve gümüş fiyatlarındaki son durumu değerlendirdi.

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM
Altının ons fiyatı 1798 dolara geriledi. Altın fiyatlarında yaşanan düşüşü değerlendiren teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu, Twitter hesabından altın ve gümüş için uyarılarda bulundu. Şatıroğlu, ” Altın dün 250 günlük üstel hareketli ortalamasını bir kere daha test etti ve üzerinde kaldı. Burada destek bulması çok önemli. Göstergeler aşırı satış bölgesinde. Tam yükselişin başlayacağı yer olarak görünüyor. Ancak bugün de artışı görmeden yükseliş başladı diyemeyiz.” İfadelerini kullandı.

GÜMÜŞ ALTINDAN DAHA GÜÇLÜ
Gümüş fiyatlarında düşüş devam ederken gram altın 6 lira 8 kuruş bandına geldi. Gümüşün ons fiyatı 26,600 dolar seviyesini izliyor. Gümüş fiyatlarıyla ilgili bir değerlendirmede bulunan teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu, “Gümüş altına göre daha güçlü durmaya devam ediyor. Altındaki düşüş gümüşü aşağı çekse de tekrar toparlandığını görüyoruz. 4 saatlikte gösterge AL’a döndü tekrar. ABD seansında da gücünü korursa yeniden 27,44 hedefine gidecektir.” İddiasında bulundu.

KAYNAK: MİLLİ GAZETE

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 670 kez okundu.
EKONOMİ - 1:01 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ