16° Az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
resim yükle

Altın, yılın en düşük seviyesine geriledi

Ons altın, yılbaşından sonraki en düşük seviye olan 1809 dolardan işlem görüyor.
EKONOMİ - Giriş : 27.02.2023 14:20 - Güncellenme : 27.02.2023 14:20 A A

Şubat ayının başından bu yana düşüş trendinde olan ons altın, yeni yılın ilk işlem gününde 1839 dolar seviyesindeydi.

Ons altın, 1 Şubat günü ulaştığı 1950 dolar seviyesinde 2023 yılının zirvesini görmesinin ardından sert bir satış dalgası yaşayarak 3 Şubat günü 1864 dolara kadar çekilmişti.

Ons altındaki düşüşte beklenenden yüksek gelen ABD enflasyonu ve Fed’in tahmin edilenden daha uzun süre parasal sıkılaştırma uygulayabilme ihtimalinin rol oynadığı belirtiliyor.

Yurt içi piyasalar

Yurt içinde ise gram altın cuma günkü seviyesi olan 1098 liradan fiyatlanıyor. Gram altın, 2 Ocak gününü 1096 liradan tamamlamıştı.

resim yükle kemeravm.gif

Bu haber 470 kez okundu.
EKONOMİ - 2:20 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ‘Muharrem İnce’ planı: Bakanlık teklif edecek
  Ankara kulislerinde konuşulanlara göre, 6’lı koalisyonun Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi’ni saflarına çekmek için Genel Başkan Muharrem İnce’ye bakanlık teklif edecek.
 • 02
  En düşük emekli maaşında ‘kök aylık’ bilmecesi !
  En düşük emekli aylığının 7 bin 500 liraya yükseltileceği duyuruldu ancak emekli temmuz ayı geldiğinde 7 bin 500 TL üzerinden değil, şu anki mevcut aylığı üzerinden zam alacak. Emeklilerin kök aylığının değişmediği bu düzenleme ile yalnızca 2 bin TL’lik Hazine desteği verilmiş olacak.
 • 03
  İnegöllüler dikkat kar geliyor
  Meteoroloji’den hava durumu ile ilgili son dakika uyarıları geldi. Meteoroloji özellikle yeni hafta için kuvvetli sağanak yağış uyarısı yaparken İnegöl genelinde ise etkisini gösterecek yeni bir soğuk hava dalgasının olduğu belirtildi. Pazartesi günü İnegöl’de 23 dereceye kadar çıkacak sıcaklıkların Çarşamba günü 3 – 4 derecelere gerilemesi bekleniyor. İşte hava durumu ile ilgili son dakika haberinin detayları..
 • 04
  Araç sahipleri dikkat !
  Araç sahiplerini yakından ilgilendiren ve Hazine ve Maliye Bakanlığınca hazırlanan “7440 Sayılı Kanunun 10’uncu Maddesinin Yedinci Fıkrasına (Araç Muayenelerine) Dair Tebliğ (Seri No: 1)” Resmi Gazete’de yayımlandı.
 • 05
  İftar Sonrası Çaylar İnegöl Belediyesi’nden
  11 ayın sultanı Ramazan ayında çeşitli etkinlikler düzenleyen İnegöl Belediyesi, geleneksel hale gelen iftar sonrası çay hizmeti bu yıl da devam ediyor.
resim yükle
resim yükle