seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
resim yükle

Altın’dan TL’ye geçmek isteyenelere teşvik !

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, dövizden sonra altınlarını TL’ye çevirmek isteyenlere de destek verilecek.
EKONOMİ - Aralık 29, 2021 12:22 pm A A

Resmi Gazete’de yayımlanan Merkez Bankası tebliğine göre, bugün itibarıyla altın hesapları, hesap sahibinin talep etmesi halinde Türk Lirası mevduat hesabına çevrilebilecek. Hesapların çevrilmesinde Merkez’in o gün saat 11.00’de ilan edeceği gram altın fiyatı esas alınacak ve yeni hesaplar 3,6 ve 12 ay vadeli olacak.
HER GÜN FİYAT AÇIKLANACAK
Altın hesaplarının Türk Lirası’na çevrilmesinde Merkez Bankası’nın o gün saat 11.00’de ilan edeceği gram altın fiyatı esas alınacak.
VADE 3, 6 VE 12 AY ŞEKLİNDE OLACAK
Dönüşüm sonrası açılacak yeni hesaplar 3, 6 ve 12 ay vadeli olacak. Bankanın hesaba uygulayacağı faiz, Merkez Bankası’nca belirlenen bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının altında olamayacak.
ARADAKİ FARKI MERKEZ BANKASI ÖDEYECEK
Vade sonunda Türk Lirası hesap sahibine ana para ve faizi banka ödeyecek. Vade sonunda, altın fiyatlarından oluşan farkın faizden yüksek olması halinde aradaki farkı Merkez Bankası ödeyecek.
ÖDEME DESTEĞİ BİR DEFAYA MAHSUS
Hesabın vadesinden önce bozulması halinde herhangi bir ödeme yapılmayacak. Söz konusu ödeme desteği bir defaya mahsus olarak uygulanacak.

resim yükle

Bu haber 580 kez okundu.
EKONOMİ - 12:22 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  MHP’DEN ÖZGÜR ÖZEL’E TEPKİ!
  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP’li Özgür Özel’e tepki göstererek, “Dinimize laf söyletmeyiz” dedi.
 • 02
  İnegöl’de motosiklet hırsızı kameralara yakalandı !
  Yenice Mahallesi’nde meydana gelen olayda, kimliği belirsiz iki hırsız gecenin ilerleyen saatlerinde bir evin önündeki motosikleti çalaraki kayıplara karıştı.
 • 03
  Kent konseyinden zincir marketlere çağrı
  Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket Orhan, fahiş fiyat artışı ve dövizin düşmesi sonrası indirimlerin rafa yansımaması üzerine basın bildirisi yayınladı.
 • 04
  Sigaraya dev zam !
  Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, sigaralara 4 TL zam geldiğini duyurdu. Aybaş’ın aktardığına göre, en ucuz sigara 21,50, en pahalı sigara ise 25,50 TL’ye yükseldi.
 • 05
  İnegöl’de sis etkili oldu !
  Sabah erken saatlerde İnegöl’de sis nedeni ile görüş mesafesi 10 metreye kadar düşerken, sürücüler zor anlar yaşadı.