Açık
 • EURO 6.55
 • DOLAR 5.94

Amatör Spora Destek Sürüyor

İnegöl Belediyesi, BAL(Bölgesel Amatör Lig), Süper Amatör ile 1. Amatörde İnegöl’ü en iyi şekilde temsil eden spor kulüplerine maddi destekte bulundu. İnegöl Belediyesi sporun ve sporcunun daima yanında olarak sporu tabana yayma adına ilçede bulunan pek çok spor kulübüne destek ve katkıda bulunmaya devam ediyor. Bu kapsamda yeni sezonun açılmasının ardından 1. Amatör Ligde mücadele […]
GENEL - Ekim 14, 2017 11:59 am A A

İnegöl Belediyesi, BAL(Bölgesel Amatör Lig), Süper Amatör ile 1. Amatörde İnegöl’ü en iyi şekilde temsil eden spor kulüplerine maddi destekte bulundu.

İnegöl Belediyesi sporun ve sporcunun daima yanında olarak sporu tabana yayma adına ilçede bulunan pek çok spor kulübüne destek ve katkıda bulunmaya devam ediyor. Bu kapsamda yeni sezonun açılmasının ardından 1. Amatör Ligde mücadele eden Karadeniz Güvenspor, Akhisar Demirspor ve Alanyurtspora 5 bin TL, Süper Amatör Ligde mücadele eden Yenicespor, Kafkasspor, İsaörenspor,Gençlergücü, Doğanspor ve İnegöl Doğugücü spor kulüplerine 8 Bin TL ve BAL(Bölgesel Amatör Lig) de mücadele eden Kurtuluşspor kulübüne ise 15 Bin TL olmak üzere toplamda 10 kulübe 78 bin TL tutarında maddi destekte bulundu. Belediye encümen salonunda amatör spor kulüp başkanları ve yöneticileri ile bir araya gelen Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kategorilerine göre mücadele eden amatör spor kulüplerine para çeklerini takdim etti.

“KULÜPLERİMİZ ÖNEMLİ BAŞARILARA İMZA ATIYORLAR”
Amatör spor kulüplerinin başkanları ve yöneticilerinin hazır bulunduğu programda konuşan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Öncelikle değerli kulüp başkanlarına ve yöneticilerine hoş geldiniz diyorum. İnegöl sanayisiyle, ticaretiyle, tarımıyla, kültürel zenginlikleriyle, güzel bir şehir. Tabi bunun yanında sosyal kültürel ve sportif faaliyetlerin yoğun yaşandığı bir şehir. Bu zenginliğin yaşandığı şehrimizde ilçemizi amatör futbolda temsil eden farklı kulüplerimiz var. Tabi ki bu alanda kulüplerimizi büyük bir özveri ve meşakkatle başkanlarımız ve yönetici arkadaşlarımız sevk etmeye çalışıyor. Şunu da görüyoruz ki kulüplerimiz önemli başarılara imza atıyorlar. 2. Ligde mücadele eden İnegölspor haricinde BAL(Bölgesel Amatör Lig) düzeyinde, süper amatör ve 1. amatör ve 2. Amatör düzeyinde takımlarımız var. Geçen hafta itibariyle de 1.amatör ve süper amatör maçları başladı. Tüm takımlarımıza başarılar dilerim. BAL ligindeki Kurtuluşspor’un ise 3.hafta önce maçları başladı. Onlara da başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.

“GENÇLERİMİZ SPOR YAPMA İMKANINA KAVUŞUYOR”
Amatör düzeydeki çalışmaların maddi ve manevi fedakarlıklarla yapıldığını belirten Aktaş, “Gençlerimiz burada spor yapma imkanına sahip oluyor. Bu işi sevenler bu işi takip etme imkanına sahip oluyor. Tabi bu işe esnafımız, yöneticilerimiz ve farklı kurum ve kuruluşlar katkı ve destek oluyor. İnegöl Belediyesi olarakta bizler gerek saha ve tesisler ile gerekse dönem içerisinde araç ve malzeme takviyeleriyle kulüplerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. İnegöl’de bu manada o kadar çok kulüp var ki açıkçası antrenman sahası da futbol sahası da yetiştirmek çok mümkün olmuyor. Yapılan çalışmalar var, programımızda olan bazı işler var. İnşallah tüm bunlarla yüksek bir standartta ulaşacağımıza inanıyorum. Tüm bunlara rağmen birçok ilçeye göre daha iyi konumdayız.”

“AMATÖR SPOR TAKIMLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ”
Önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda farklı kategorilerde mücadele eden amatör takımlarımıza para yardımda bulunuyoruz diyen Aktaş, “Bu mana da farklı kategorilerde mücadele eden takımlarımıza 5 bin TL, 8 bin TL ve 15 bin TL olmak üzere desteklerde bulunuyoruz. Bu rakamları da bugün dağıtmak için kulüp başkanlarımız ve yöneticilerimizle bir araya geldik. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Spor bir tanıtım aracı, spor bir şehri sosyal ve kültürel açıdan zenginleştirmek için iyi bir araç. Ve spor gençlerimizin zihnini, bedenini dinlendiren güzel bir aktivite. Bu işlerin daha üst seviyelere gelmesi noktasında yöneticilerimizde büyük bir özverili ile çalışmalarına devam ediyor. Kendilerine bu destek ve” katkıları için teşekkür ediyorum. İyi niyetle, samimiyetle ve gayretle çalışan herkese yardımcı olmaya, destek olmaya ve katkı vermeye çalışıyoruz. İnşallah amatör takımlarımız bu sezonda güzel başarılara imza atarlar. Tabi şampiyonluk düzeyinde bir başarı gelirse bu manada daha farklı katkı ve destekte bulanacağımızı da buradan ifade etmek istiyor, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum”

BAŞKAN AKTAŞ’A TEŞEKKÜR
Gençlergücü spor kulübü yöneticisi Kamuran Balkan da tüm kulüpler adına yaptığı konuşmasında, “İnegöl Belediye başkanımıza, amatör spora vermiş olduğu bu desteklerden ötürü çok teşekkür ediyoruz. İnegöl Belediyesi, hem sahaların, tesislerin bakımı ve tadilatı ile müsabakalara hazır hale getirilmesi süresince her daim çalışmalar yürütüyor. Bunun yanında maddi ve manevi destekleriyle de amatör spor kulüplerin her zaman yanında yer alıyor. Amatör spor kulüplerimiz adına bizlere vermiş oldukları katkı ve desteklerinden ötürü huzurlarınızda Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a şükranlarımızı belirtiyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Alinur Aktaş, amatör spor kulüp başkanları ve yöneticilerine para yardımlarının çeklerini takdim etti.

Bu haber 910 kez okundu.
GENEL - 11:59 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Korkutan deprem
  Kandilli Rasathanesi Elazığ merkezli 6.8 şiddetinde deprem meydana geldiğini duyurdu.
 • 02
  İnegölspor Sancaktepe’de Galibiyet Arıyor
  Spor Toto 2.Lig Beyaz grupta playoff mücadelesi veren temsilcimiz İnegölspor yarın grupta en büyük rakipleri arasında yer alan Sancaktepe takımının konuğu olacak.
 • 03
  İnegöl Emniyetin’den Şok Uygulama
  İnegöl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler bu gün öğle saatlerinde Hamidiye Mahallesi Hastane Caddesi üzerinde motosiklet uygulaması yaptı.
 • 04
  Kozluca yolunda feci kaza 2 yaralı
  Kozluca yolunda meydana gelen kazada anne ve kızı yaralandı. Kaza anı ise saniye saniye güvenlik kamerasına böyle yansıdı.
 • 05
  BTM’den öğretmenlere teşekkür
  Büyükşehir Belediyesi Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM) ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen Tasarım Beceri Atölyeleri Geliştirme ve Uygulama Projesi’nde ilk dönem sona erdi.