12° Açık
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Ana Arterlere Modüler Saksılarla Estetik Katılıyor

İnegöl Belediyesi, yaz aylarıyla birlikte başladığı çiçeklendirme çalışmaları kapsamında ana arterleri 1385 adet modüler saksı ile süsleyerek caddelere estetik bir görünüm kazandırıyor.
GENEL - Haziran 11, 2020 3:30 pm A A

Havaların ısınmasıyla birlikte, baharın müjdecisi rengârenk çiçekler, park ve bahçeleri şenlendirmeye başladı. Her yıl olduğu gibi mevsimlik çiçek dikimine başlayan İnegöl Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, İnegöl’ün parklarına, orta refüjlerine ve peyzaj düzenleme alanlarına; hareketliliğin yoğun olduğu cadde ve sokaklarda bu yıl 200 bin yazlık çiçek dikimi gerçekleştiriyor.

ANA ARTERLER ÇİÇEK AÇIYOR
Bir yandan yeşil alanlarda çiçek dikimi devam ederken, şehrin trafik ve insan yoğunluğu, hareketliliği yüksek olan caddelerinde de çiçeklendirme çalışması devam ediyor. Ana arterlere modüler saksı uygulamalarıyla renk katılıyor. Bu kapsamda Atatürk Bulvarı, Adnan Menderes Bulvarı, Mimar Sinan Caddesi, Ertuğrul Gazi Caddesi, Ahmet Akyollu Caddesi, Nuri Doğrul Caddesi, Park Caddesi ve Ankara Caddesi üzerinde bulunan aydınlatma direklerine ve Özdilek Köprülü Kavşağı, Hikmet Şahin Köprülü Kavşağı, Yenice Köprülü Kavşağı ile Süleymaniye Alt Geçidinde toplamda 1385 modüler saksı içerisinde çiçeklendirme çalışması yapılıyor.

ŞEHRE RENK KATIYOR
Sakız sardunya türü çiçekler kullanılarak cadde ve tırabzanlardaki sade görünüme renk katılırken, bu çalışmayla kentin daha estetik bir görünüme kavuşması amaçlanıyor. Aynı zamanda Süleymaniye Alt Geçidi, Özdilek Köprülü Kavşağı ve Fatih Parkı içerisinde bulunan dikey bahçe çalışmaları da modüler saksı çalışmaları kapsamında devam ediyor.


Bu haber 650 kez okundu.
GENEL - 3:30 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kemalpaşa Mahallesine 90 araçlık otopark !
  İnegöl Belediyesi, Kemalpaşa Mahallesinde Hicran Sokak ve civarında 3 ayrı noktada toplamda 90 araçlık otopark yapımı için çalışmalara başladı.
 • 02
  Büyükşehir’den öğrencilere hijyen seti !
  Koronavirüs salgını sürecinde ertelenen yüz yüze eğitimin başladığı hafta öğrencilere kestane şekeri dağıtan Bursa Büyükşehir Belediyesi, bu sefer de ilkokul 1. sınıflar ve okul öncesi öğrencilere hijyen ve eğitim setlerini ulaştırdı.
 • 03
  İnegöl’de film gibi kaza !
  Cuma Mahallesi’nde tabela değiştiren bir işçi kayan merdivenden düşmemek için atlayınca merdiven, o esnada bölgeden geçen bir kadının üstüne düştü. Görünmez kaza sonucu kadın yaralandı.
 • 04
  Covid – 19 denetimleri sürüyor
  Kaymakam Şükrü Görücü ile Belediye Başkanı Alper Taban, sokak sokak cadde cadde gezerek covid-19 denetimlerini sürdürüyor. Esnaflar ve vatandaşlar maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları noktasında uyarılıyor.
 • 05
  İnegöl Osb’den uzaktan eğitime yakın destek !
  Koronavirüs sürecinde eğitimlerini uzaktan alan öğrencilerin tablet bilgisayar ihtiyacını karşılamak için Kaymakamlık uhdesinde; İnegöl Belediyesi, İnegöl Kent Konseyi ve İnegöl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkıları ile başlatılan kampanyaya İnegöl Organize Sanayi Bölgesi’nden (İnegöl OSB) destek geldi.