21° Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
sikiş hikayeleri rokettube

Ankara’da Tren Kazası Ölü Ve Yaralılar Var

Ankara-Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Tren (YHT), Yenimahalle ilçesinde kılavuz lokomotife çarptı. İnegöllü vatandaşlarında kaza yapan trende oldukları ortaya çıktı.
3. Sayfa - Aralık 13, 2018 11:45 am A A

Ulaştırma Bakanlığı: YHT, kontrol lokomotifine çarptı Kaza Marşandiz istasyonunda meydana geldi. Ankara Valiliği konu hakkında ilk yaptığı açıklamada YHT ile banliyö treninin çarpıştığını belirtti. Açıklamada, “Ankara’dan Konya’ya giden Yüksek Hızlı Tren banliyö treniyle çarpıştı” dendi. Ulaştırma Bakanlığı da ilk yaptığı açıklamada YHT’nin kontrol lokomotifine çarptığını ve 20 kişinin yaralandığını bildirdi. Bakanlık açıklamasında “Lokomotifin orada olmaması gerekiyordu” denildi.

Şahin: 4 kişi hayatını kaybetti, 43 kişi yaralandı

Daha sonra bölgeye giden Ankara Valisi Nasip Şahin, 4 kişinin öldüğünü, 43 vatandaşın da yaralandığını açıkladı. Şahin, tren kazasının YHT’nin aynı güzergâhta yol kontrolü yapan kılavuz trene çarpması sonucu geldiğini de söyledi.

İNEGÖLLÜLER VARDI

Ziraat Bankası ile İnegöl Belediyespor arasında oynanan voleybol maçını izlemek üzere Belediyespor yöneticisi Eşref Yiğit, Nuhi Çolak, Furkan Baştürk,Yasin Altuntepe , Eyüp Beyhan ve Uğur Şencan Bozüyük’ten hızlı trene bindi. Yöneticileri Ankara’da indiren tren bir süre Ankara Garında sefer saatini bekledikten sonra gece saatlerinde Konya’ya doğru hareket ettiği sırada kaza geçirdi. Tren’den Ankara’da inen İnegöl Belediyespor’lu yöneticiler büyük bir felaketin eşiğinden dönmüş oldu.

 


Bu haber 1300 kez okundu.
3. Sayfa - 11:45 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Günlük bilanço açıklandı !
  Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verilerini, Bakan Koca da sosyal medya hesabından paylaştı. 
 • 02
  Hırsızlar Adliye’ye sevk edildi !
  İnegöl’de Büfeci esnafını canından bezdiren 3 hırsız İnegöl Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı operasyonla kıskıvrak yakalandı.
 • 03
  İsteyen pazarcı tezgahını açabilecek !
  Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle yaşanan karışıklıklar vatandaşları da arada bıraktı.
 • 04
  Güçlü altyapı, sağlıklı çevre
   Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Dünya Çevre Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, şehrin 2050 yılına kadar kesinlikle su sıkıntısı çekmemesi için gerekli projeleri hayata geçireceklerini belirterek, “Vatandaşlarımıza kaliteli ve kesintisiz içme suyu temin edebilmek için yaklaşık 400 milyon liralık yeni yatırımları şehrimize kazandırıyoruz” dedi.
 • 05
  ÇOCUK HASTALAR UNUTULMADI !
  Maske üretiminde örnek bir çalışma ortaya koyan İnegöl Belediyesi, Bursa Dörtçelik Çocuk Hastanesi ve İnegöl Devlet Hastanesinde tedavi gören çocuklar için hazırlanan maskeleri hastane yöneticilerine teslim etti. Belediye Başkanı Alper Taban, her ihtiyaca yönelik maske üretmeye devam edeceklerini söyledi.
şanlıurfa araç kiralama