17° Açık
 • EURO
 • DOLAR
kemeravm.gif

Araçta sigara yasağı başladı

İnegöl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, Türkiye genelinde olduğu gibi İnegöl´de de dumansız araçlar uygulaması yaptı.
GENEL - Eylül 25, 2019 7:10 pm A A

Geçtiğimiz günlerde partisinin MYK toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan şahsi araçlarda da sigaranın yasaklanması ve içenlere ceza verilmesi talimatını vererek; “Özel araçlarda da sigara tümüyle yasaklanmalı” ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye´nin her yerinde olduğu gibi İnegöl´de de “Dumansız Araçlar” uygulaması gerçekleştirildi. İnegöl Emniyet Müdürlüğü ekipleri şehrin çeşitli noktalarında uygulamalar yaparak araçlarda sigara içilmemesi konusuyla alakalı vatandaşları denetledi. Emniyet ekipleri araçlarda bulunan vatandaşları, aracın içerisinde sigara içilmeyeceği hususunda uyardı. Gün içerisinde çeşitli noktalarda yapılan uygulamalarda 176 araç ve 392 kişi denetlenirken, denetlemelerde 1 araç trafikten men edildi. Ayrıca yapılan uygulamalarda 1 kişiye araç içerisinde tütün mamulü kullanmaktan 153 TL para cezası yazılırken, toplamda gün içerisinde yapılan uygulamalarda 8.685 Türk Lirası cezai işlem uygulandı.

Haber Merkezi


Bu haber 2410 kez okundu.
GENEL - 7:10 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Cesedi bulundu !
  Siirt’te Müküs Çayı’na düşen ve 64 gündür bulunamayan 20 yaşındaki genç hemşirenin cansız bedenine ulaşıldı .
 • 02
  Meteoroloji’den Inegöl’e hafta sonu uyarısı!
  Meteoroloji İnegöl için için 14 Ağustos 2022 Pazar günü hava tahmin raporunu yayınladı.
 • 03
  Ünlü oyuncu hayatını kaybetti !
  Misafir olarak gittiği evin 3. katından düşen ünlü oyuncu Süreyya Gürsel Evren, yaşamını yitirdi. 
 • 04
  Motorine dev zam!
  Akaryakıt fiyatları, brent petrol ve dolar kurunun hareketlerine göre dalgalı seyrini sürdürüyor. Akaryakıt ürünlerinden motorine Pazartesi gecesi (15 Ağustos) büyük bir zam gelecek.
 • 05
  Bursa’nın geleceği ortak akılla şekilleniyor
  Bursa Büyükşehir Belediyesi, şehrin yeni anayasası niteliğindeki 2040 yılı Bursa Çevre Düzeni Planı çalışmalarını ortak akıl vizyonuyla sürdürmeye devam ediyor. İlçe belediyelerinden akademik odalara, sivil toplum kuruluşlarından akademisyenlere kadar toplumun tüm kesimlerini biraraya getiren Büyükşehir Belediyesi, yılsonuna kadar nihai şeklinin verileceği plan hakkında bilgilendirme yaparken görüş ve önerileri de topladı.