seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
resim yükle

Artan maliyetlerin sorumlusu kim olacak ?

Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe Başkanı İlhan Baykan, yeni belediye binasında yaşanan süreç ve maliyet artışını eleştirerek, “Devletin ve milletin kasasından çıkan bu paranın sorumlusu kim olacak” dedi.
EKONOMİ - Aralık 14, 2021 3:08 pm A A

Yeni belediye binasının 2017 yılında yaklaşık 50 milyona ihale edildiğini ve yönetimsel yanlışlıklar nedeniyle bu maliyetin iki katına çıktığını vurgulayan Baykan, “Sorumlusu kim olacak?” dedi.
Baykan ayrıca, yeni kaymakamlık binasının yeri açıklanırken Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş’un ‘Biz gerekli yerlerle istişare ettik’ sözlerine de tepki gösterdi.
İlhan Baykan’ın konu ile alakalı yapmış olduğu açıklama şu şekilde;
ALPER TABAN’A ÇABASI İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ
“Genel manada kamuoyunun ortak fikri olan, hükümet binasının aynı yere ya da okullar bölgesine yapılmaması noktasındaki hassasiyeti göz önüne alan, Belediye Başkanımız Alper Taban Bey’e teşekkür ediyoruz. Diğer yandan da eski hükümet konağını ve Sedir kafe mevkiini içini alan alanda yapılacak olan yeşil alan-meydan projesini destekliyoruz ancak yapılan yeni alanla ilgili sarf etmiş olduğu kötünün iyisi cümlesinden de anlaşıldığı gibi yer doğru yer değildir. Tıpkı daha önce, yanlış bir karar ve yanlış bir seçimle yanlış bir yere yapmaya çalıştığınız “yapamadığınız” belediye binası inşaatı gibi.”
SORUMLUSU KİM OLACAK?
“2017 yılında yaklaşık 50 milyon TL’ye ihale edilip %30’u dahi bitmediği hale, % 70’e tekabül eden 35 milyon TL’nin ödendiği, sonraki ihalede ise kalan kısmı için 66 milyon gibi afaki bir rakama tekrar ihale edilen belediye binası inşaatının maliyetinin sorumlusu kim olacak. Yanlış kararlarınız ve yönetim şekliniz nedeniyle bu maliyet artışı milletin cebinden çıkmaktadır. Muhtemelen bu hizmeti yapmadan önce de ilçe başkanı Sn. Mustafa Durmuş’un dediği gibi gerekli yerlerle istişare etmişsinizdir ancak istişarelerinizin sonucu ortadadır.”
SİYASİ NEZAKETE YAKIŞTI MI?
Bu vesileyle Sn.Mustafa Durmuş’a da sormak istiyoruz. Hükümet konağının yer tanıtımı esnasında başkana sorulan soruya araya girerek cevap vermesi ve sarf ettiği sözler siyasi nezakete yakıştı mı? Kullanmış olduğu cümleler Belediyemizin sadece İktidar partisinin seçmenlerinin bir belediyesiymiş algısı oluşturmuştur. Sayın Durmuş’ a hatırlatmak isteriz ki, siz de diğer siyasi partilerin ilçe başkanı gibi bir ilçe başkanısınız. Sorular ise İnegöl’ümüzün tamamını temsil eden sayın Belediye Başkanımız Alper Taban’a sorulmuştur.”

resim yükle

Bu haber 500 kez okundu.
EKONOMİ - 3:08 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Halk en az politikacılara ve medyaya güveniyor
  Halkın 6,7 puan ile en çok orduya güvendiği görüldü.
 • 02
  Türk Lirası hiç bu kadar değersiz olmamıştı !
  TÜFE bazlı reel efektif döviz kuru 47,82’ye inerek 1994’e kadar giden veri setinde en düşük seviyeye geriledi
 • 03
  Baba ile iki oğlu ölüm uykusuna yattı !
  Adana’da meydana gelen olay yürekleri dağladı. Dün gece saatlerinde meydana gelen olayda baba ile iki oğlu sobalı odada beraber uykuya daldı.
 • 04
  Bursa itfaiyesi 19 bin olaya müdahale etti
  Bursa Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi, 2021 yılında il genelinde 9166’sı yangın, 9669’u arama kurtarma ve 329’u diğer itfaiye olayları olmak üzere toplam 19 bin 164 olaya müdahale etti. Toplam 4518 olayla arazi otluk ve çöplük yangınları ilk sırada yer alırken, bunu 1587 olayla konut yangınları takip etti. İtfaiyenin verilerine göre, Bursa’da 2946 olayla en fazla itfaiye olayının yaşandığı gün ise pazartesi oldu.
 • 05
  İnegöl Belediyesi “Mobil Vatandaş” Uygulamasıyla Artık Cebinizde
  İnegöl Belediyesi kurumun tüm online hizmetleri, duyurular ile zamana ve mekâna bağlı kalmaksızın birçok önemli belediyecilik faaliyetlerini içerisinde barındıran “Mobil Vatandaş” uygulamasını hizmete aldı. IOS ve Android cihazlarda kullanılan uygulamanın tanıtımını Belediye Başkanı Alper Taban yaptı.