damalta.com Ataşehir masöz bayan istanbul masaj erotik hikaye seks hikayeleri sikiş hikayeleri amatör seks sex hikayeleri istanbul eve gelen masöz antalya masaj salonu

İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

20 Eylül 10:18 Meteoroloji’den İnegöl için sıcaklık uyarısı !

kemeravm.gif resim yükle

Asgari ücrete, memura ve emekliye zam oranı belli oldu!

Giriş : 05.06.2023 12:03 - Güncellenme : 05.06.2023 12:03

TÜİK tarafından bugün açıklanan Mayıs ayı enflasyon verileriyle birlikte milyonlarca memur, emekli ve asgari ücretlinin dört gözle beklediği 5 aylık zam oranı da belli oldu.

Türkiye oldukça yoğun bir seçim sürecini geride bırakırken hem seçim sonrası, hem de yeni kabine sonrası ilk enflasyon rakamları da açıklandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı temmuz döneminde uygulanacak asgari ücret, emekli zammı ve memur maaş zammı için çalışmalarına 2 ay önceden başlamıştı.

Bugün Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanacak olan Mayıs ayı enflasyon rakamları sonrasında milyonlarca memur, emekli ve asgari ücretlinin de zam oranı belli oldu.

Buna göre SGK ve Bağ-Kur emeklileri yüzde 15,68, memur ve memur emeklileri ise yüzde 13,54 zammı cebine koydu.

Geriye ise nihai rakamı belirleyecek sadece 1 veri kaldı.

MEMUR VE EMEKLİYE REFAH PAYI

Memur ve emekliye zamda Temmuz ayı öncesinde sendikalar toplantı trafiğine girecek. Toplantılarda masaya gelecek en net oran ise belli. Bilindiği üzere kamu işçilerinin 2023’ün ikinci yarısında alacağı zam oranı yüzde 45 olarak açıklanmıştı. Tüm bu gelişmeler sonucunda sendikaların memur ve emekli zammı görüşmelerinde bu rakamı baz alarak masaya oturacağı belirtiliyor.

Enflasyon verilerinin açıklanmasından sadece 5 gün önce Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), doğal gazın bir ay ücretsiz verilmesi nedeniyle mayıs ayında TÜFE hesabında “sıfır fiyat” yönteminin uygulanacağını duyurmuştu.  Türkiye İstatistik Kurumu, doğalgazda sıfır fiyat ayarlı Mayıs 2023 enflasyon rakamları olan TÜFE ve ÜFE’yi açıkladı.

Buna göre;

Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık %39,59, aylık %0,04 oldu

TÜFE’deki (2003=100) değişim 2023 yılı Mayıs ayında bir önceki aya göre %0,04, bir önceki yılın Aralık ayına göre %15,26, bir önceki yılın aynı ayına göre %39,59 ve on iki aylık ortalamalara göre %63,72 olarak gerçekleşti.

resim yükle resim yükle resim yükle

SON HABERLER

damalta.com Ataşehir masöz bayan istanbul masaj erotik hikaye seks hikayeleri sikiş hikayeleri amatör seks sex hikayeleri istanbul eve gelen masöz antalya masaj salonu