-3° Kapalı
 • EURO 6.58
 • DOLAR 5.93

AŞURE İKRAMLARI DEVAM EDİYOR

İnegöl Belediyesi tarafından Mer-pa pazar yerinde, pazarcı esnafına ve ilçe halkına aşure ikramında bulunuldu. İnegöl Belediyesi paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesi olan aşure ikramlarına tüm hızıyla devam ediyor. Sarraflar Çarşısı önünde iki kapılı meydan, Kız İmam Hatip Lisesi, Akhisar Göçmenler Camii ve Alanyurt kapalı pazar yerinde verilen aşure ikramlarından sonra, […]
GENEL - Ekim 13, 2017 11:32 am A A
İnegöl Belediyesi tarafından Mer-pa pazar yerinde, pazarcı esnafına ve ilçe halkına aşure ikramında bulunuldu.

İnegöl Belediyesi paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesi olan aşure ikramlarına tüm hızıyla devam ediyor. Sarraflar Çarşısı önünde iki kapılı meydan, Kız İmam Hatip Lisesi, Akhisar Göçmenler Camii ve Alanyurt kapalı pazar yerinde verilen aşure ikramlarından sonra, bugün de Mer-pa kapalı pazar yerinde İnegöllülere aşure ikram edildi.

2000 KİŞİLİK AŞURE DAĞITILDI
Mer-pa pazar yerinde 2000 kişilik aşurenin dağıtımının gerçekleştirildiği etkinliğe İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Ak Parti İlçe Başkanı Adem Demirel ve Ak Parti ilçe yöneticileri, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri katıldı. Başkan Aktaş, Adem Demirel ile aşure kazanının başına geçerek Mer-pa esnafına ve alışverişe gelen İnegöllü hemşerilere tek tek aşure ikram etti. İkram sonrası Başkan Aktaş, pazar yerini gezerek, hem esnaf ile hem de ilçe halkı ile hasbihal etme fırsatı buldu.

CUMA GÜNÜ MESUDİYE MERKEZ CAMİİNDE
İlçe halkının yoğun katılım gösterdiği aşure etkinliğinde kısa bir açıklama yapan Başkan Aktaş, “Bugün merkez pazaryerindeyiz. Yani perşembe pazarındayız. Mer-pa da iki ayrı noktada aşure dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Bildiğiniz üzere İnegöl’de aşure günleri aşure haftası hatta aşure ayı gibi oluyor. Farklı sivil toplum kuruluşlarımız, vakıflarımız, Ak Parti hanım kollarımız aşure dağıtımları gerçekleştirdi. Bizlerde İnegöl Belediyesi olarak iki kapılı meydan diye tabir ettiğimiz kuyumcular çarşısında akabinde sizlerin yakinen bildiği farklı birkaç okulumuzda ve geçen Cuma Akhisar Göçmenler Camiinde Ak Parti ilçe başkanımız ve ilçe teşkilatımızla aşure dağıtımları gerçekleştirmiştik. Son olarak Salı günü de Alanyurt kapalı pazar yerindeydik. Bugünde Mer-padayız. Yarında Mesudiye mahallemizde merkez camiinde aşure dağıtımını gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

AŞURE BİRLİK VE BERABERLİĞİN GÖSTERGESİ
Aşurenin birlik ve beraberliğin bir göstergesi olduğuna vurgu yapan Aktaş, “Meyvelerin ve sebzelerin bir araya gelerek oluşturduğu güzel bir tat aşure. Bu güzel tadı da tüm İnegöl’e tattırmak adına farklı bölgelerde ve noktalarda etkinlikler yapmaya çalışıyoruz. Bu vesile ile hem hicri yılbaşımızın hem de muharrem ayımızın ilçemize, ülkemize ve İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. İnşallah aşurenin tadında hep tatlılığımız, ağzımızın tadı hep devam eder diyorum. Bugün çok değerli Ak Parti ilçe başkanımız, ilçe yöneticilerimiz ve belediye meclis üyelerimizle birlikte bu mutluluğa ortak olalım, aşure kazanına kepçeyi hep birlikte sallayalım istedik. Son olarak hepinize hayırlı günler diliyor, aşure ikram ettiğimiz hemşerilerimize afiyet olsun diyorum” dedi.

 

Bu haber 700 kez okundu.
GENEL - 11:32 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Batman Belediyesi’nde taciz skandalı
  HDP’li Batman Belediyesi’nde taciz skandalı yaşandı. Yaşanan bu olay ise sosyal medyada tepkilerin odağı oldu.
 • 02
  İnegöl’de emniyet göz açtırmıyor
  İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından şehrin huzur ve güvenliği için yapılan yol uygulamalarında ruhsatsız silah ve uyuşturucu madde yakalanırken 4 kişi hakkında ise işlem yapıldı.
 • 03
  İnegöl’de mahalle mahalle acil toplanma alanları
  Deprem konusunda bilgi toplamaya çalışan vatandaşlar e-devlet üzerinden afet zamanında acil toplanma alanlarını il, ilçe, mahalle ve sokak ismini girerek ev ve iş yerlerine en yakın toplanma alanlarının yerlerini öğrenebiliyorlar.
 • 04
  MHP’li Başkan intihar etti
  MHP Gürsu İlçe Başkanı Ali Osman Beysir, intihar ederek yaşamına son verdi.
 • 05
  İnegöl’de deprem
  Kandilli Rasathanesi, merkez üssü Manisa Akhisar olan 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu.