Açık
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

Aytekin Torun Öğretmenler Gününü Kutladı

Milliyetçi Hareket Partisi İnegöl İlçe Başkanı Aytekin Torun “24 Kasım Öğretmenler Günü”ne ilişkin yazılı bir basın açıklaması yaptı.
GENEL - Kasım 23, 2019 7:55 pm A A

“Öğretmenlerimizi anmak, onların insan, toplum ve millet hayatındaki önemlerini paylaşmak, büyüyen ve katlanan meselelerini seslendirmek biz Milliyetçi Hareket Partisi için çok önemlidir.
Bilindiği üzere, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Baş öğretmenlik unvanının verilmesinin üzerinden 91 yıl geçmiştir .Bu tarihi gün ise 38 yıldır Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır .Üzerimizde hiçbir şeyle ölçülemeyecek büyüklükte emekleri bulunan öğretmenlerimizin elbette haklarını ödeyebilmemiz mümkün değildir.
Gelecek nesillerin yetişmesinde, olgunlaşmasında, fikir ve kanaat sahibi olmalarında hayati bir rolü olan öğretmenlerimizin, aziz millet varlığı açısından taşıdığı önem hiçbir şeyle kıyaslanamayacaktır.
Evlatlarımızın küçük yaşlarda başladıkları eğitim ve öğretim sürecinin her aşamasında; öğretmenlerimizin göz nuru, şefkati, merhameti ve öğütleri belirleyici bir niteliktedir. Örnek davranışlarıyla bilgi pınarlarından içirdikleri öğrencilerinin zihniyetini ve kişiliğinin oluşmasını temin eden bu güzide mesleğin mensuplarını gözümüz gibi sakınmamız gerekmektedir. Şayet geleceğin riske atılması veya çıkmaza sürüklenmesi istenmiyorsa, öğretmenlerin imkân ya da kaynak kısıtlamaları gibi bahanelerle oyalanmaması icap edecektir. Öğretmenlerimizin sosyo-ekonomik sorunlarının da baştan ayağa giderilerek, layık oldukları konuma gelmeleri bizim için vazgeçilmez ve yapılması gereken en acil girişimdir.
Çocuklarımıza bir harf öğretebilmek için yurdumuzun her köşesinde ve İnegölmüzde heyecanla görev yapan, fedakârlığın zirve isimleri olan saygıdeğer öğretmenlerimizin ‘Öğretmenler Günü’nü kutluyor, aileleri ve öğrencileri ile birlikte mutlu, huzurlu ve saadet dolu yıllar temenni ediyorum”dedi.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 1340 kez okundu.
GENEL - 7:55 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kantin bilmecesi bitmedi gitti !
  İnegöl Devlet Hastanesi Acil Servisinde bulunan kantin, fiyat anlaşmazlığı nedeniyle mevcut işletmeci tarafından kapatılmıştı. Yeniden ihale edilen kantinin yakın zamanda açılacağı öğrenildi.
 • 02
  Ramazan ayında tam kapanma olacak mı ?
  Hükümetin artan COVID-19 vakalarının ardından aldığı kararların sonuçları yakından izleniyor. Edinilen bilgiye göre, alınan kararların olumlu sonuçları görülse de beklenenden daha yavaş olduğu belirtiliyor.
 • 03
  Çocuklar gelenekleri resmetti !
  Bu yıl Tataristan’ın Kazan Kenti organizasyonuyla çevrimiçi olarak yapılacak Dünya Tarihi Kentler Birliği’nin 17. Konferansı kapsamında gerçekleştirilecek, “Dünya’yı Görüyorum-Dünya Milletlerinin Gelenekleri” temalı Uluslararası Çocuk Resim Yarışması’na Bursa’dan katılacak 10 eser belirlendi.
 • 04
  Yeniceköy’de yeni yaşam alanı doğuyor !
  İnegöl Belediyesi, Yeniceköy Mahallesi Narman Caddesinde 3 ayrı alanda toplam 3356 m2’lik yeni bir yaşam alanı inşa ediyor. İçerisinde; çok amaçlı saha, çocuk oyun ve fitness alanı, koruluk alan ile sert zemin yürüyüş yolarının bulunduğu çalışmayı, Belediye Başkanı Alper Taban yerinde inceledi.
 • 05
  Yeni hayvan pazarı yükseliyor !
  İnegöl Belediyesi, Alibeyköy Mahallesi bölgesinde 13 bin 900 m2 alan üzerinde kurulacak modern Hayvan Pazarının yapım çalışmalarına başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Alper Taban, hedeflerinin yeni hayvan pazarını kurban bayramına yetiştirmek olduğunu söyledi.