12° Açık
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Babalar Gününü Gökyüzünde Kutladılar

İnegöl Belediyesi’nin Babalar Gününe özel düzenlediği sosyal medya etkinliğinde paramotor ile uçuş kazanan 5 kişi, Pazar günü İnegöl Belediyesi Doğa Sporları ve Turizm Merkezi (DOSTUM) merkezinden havalanarak Babalar Gününü gökyüzünde kutlama imkanı buldu.
GENEL - Haziran 23, 2020 2:02 pm A A

İnegöl Belediyesi, bu yıl Babalar Gününe özel farklı bir etkinlik gerçekleştirdi. Hava muhalefeti ve pandemi nedeniyle yoğunluğa sebebiyet vermemek adına, 21 Haziran Pazar günü kutlanan babalar gününe özel sosyal medya çekilişiyle başlayan ve paramotor uçuşuyla son bulan bir etkinlik düzenlendi.

ÇEKİLİŞİ BAŞKAN TABAN CANLI YAYINDA GERÇEKLEŞTİRDİ
Belediye Başkanı Alper Taban’ın sosyal medya hesaplarından 15 Haziran Pazartesi günü başlatılan kampanya, 5 gün boyunca devam etti. İnstagram hesabında yapılan çekilişe on binlerce yorumla katılan vatandaşlar arasında, 19 Haziran Cuma günü canlı yayınla çekiliş yapıldı. Belediye Başkanı Alper Taban’ın bizzat gerçekleştirdiği canlı yayında, internet üzerinden otomatik çekiliş gerçekleştirilerek 5 kişiye paramotorla uçuş, 3 kişiye de İnegöl Belediyesi Doğa Sporları ve Turizm Merkezi (DOSTUM) tesislerinde bulunan bungalov evlerde konaklama hediye edildi.

BABALAR GÜNÜNÜ GÖKYÜZÜNDE KUTLADILAR
Talihli vatandaşların belirlenmesinin ardından, paramotor hediyesi kazanan 5 kişi, 21 Haziran Pazar günü Babalar Gününde DOSTUM tesislerinde konuk edildi. Babalar Günü hediyesi olarak 5 talihli paramotor uçuşu yaparak İnegöl’ü gökyüzünden izleme fırsatı buldu. Babaları adına çekilişe katılan çocuklar ve gençler de babalarının bu heyecanına DOSTUM tesislerinde ortak oldu. 15’er dakikalık uçuşla İnegöl’ü gökyüzünden izleyen vatandaşlar, hayatlarının en anlamlı ve farklı hediyesini aldıklarını ifade ederek Belediye Başkanı Alper Taban’a ve kendileri adına çekilişe katılan çocuklarına teşekkür ettiler.


Bu haber 880 kez okundu.
GENEL - 2:02 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kemalpaşa Mahallesine 90 araçlık otopark !
  İnegöl Belediyesi, Kemalpaşa Mahallesinde Hicran Sokak ve civarında 3 ayrı noktada toplamda 90 araçlık otopark yapımı için çalışmalara başladı.
 • 02
  Büyükşehir’den öğrencilere hijyen seti !
  Koronavirüs salgını sürecinde ertelenen yüz yüze eğitimin başladığı hafta öğrencilere kestane şekeri dağıtan Bursa Büyükşehir Belediyesi, bu sefer de ilkokul 1. sınıflar ve okul öncesi öğrencilere hijyen ve eğitim setlerini ulaştırdı.
 • 03
  İnegöl’de film gibi kaza !
  Cuma Mahallesi’nde tabela değiştiren bir işçi kayan merdivenden düşmemek için atlayınca merdiven, o esnada bölgeden geçen bir kadının üstüne düştü. Görünmez kaza sonucu kadın yaralandı.
 • 04
  Covid – 19 denetimleri sürüyor
  Kaymakam Şükrü Görücü ile Belediye Başkanı Alper Taban, sokak sokak cadde cadde gezerek covid-19 denetimlerini sürdürüyor. Esnaflar ve vatandaşlar maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları noktasında uyarılıyor.
 • 05
  İnegöl Osb’den uzaktan eğitime yakın destek !
  Koronavirüs sürecinde eğitimlerini uzaktan alan öğrencilerin tablet bilgisayar ihtiyacını karşılamak için Kaymakamlık uhdesinde; İnegöl Belediyesi, İnegöl Kent Konseyi ve İnegöl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkıları ile başlatılan kampanyaya İnegöl Organize Sanayi Bölgesi’nden (İnegöl OSB) destek geldi.