resim yükle
resim yükle

İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

29 Mart 17:42 Malatya’da deprem !

resim yükle

Bakan istifa etti !

Giriş : 02.03.2023 10:15 - Güncellenme : 02.03.2023 10:15

Dün yaşanan talihsiz tren kazası sonra hayatını kaybedenlerin sayısı 36 ya ulaşırken Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Kostas Karamanlis, “Hiç olmamış gibi davranmak imkansız. Buna siyasi sorumluluk denir” diyerek istifa etti.

Karamanlis, hayatını kaybedenlerin anısına saygı göstermek için istifa ettiğini belirterek, Yunan devletinin ve siyasi sisteminin tarih boyunca yaptığı hataların sorumluluğunu üstlendiğini aktardı. “Bu kadar trajik bir şey olduğunda, devam etmek ve hiç olmamış gibi davranmak imkansız. Buna siyasi sorumluluk denir. Bu nedenle Altyapı ve Ulaştırma Bakanı olarak istifamı ilan ediyorum” dedi ve dün akşam saatlerinde istifa etti.

Öte yandan, Larissa kentindeki tren istasyonu müdürünün tren kazasıyla ilgili gözaltına alındı. Yunanistan Polis Sözcüsü Constantia Dimoglidou yaptığı açıklamada, 59 yaşındaki şüphelinin yolcu treni ile yük treninin çarpışmasıyla ilgili yürütülen ön soruşturma kapsamında Larissa Polis Departmanı tarafından gözaltına alındığını ve hakim karşısına çıkarılacağını belirtti.

Başbakan Miçotakis ise bu sabah yaptığı açıklamada kazanın “trajik bir insan hatasından” kaynaklandığını söyledi. Öte yandan Atina’da toplanan çok sayıda gösterici hükümeti istifaya davet etti.

resim yükle kemeravm.gif

SON HABERLER