İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

07 Aralık 12:49 İkinci el araba fiyatları için karar!

resim yükle kemeravm.gif resim yükle

Bakan Koca’dan kapanma ve aşı açıklaması

Giriş : 02.10.2023 15:22 - Güncellenme : 02.10.2023 15:22

Fahrettin Koca, koronavirüsün Eris varyantıyla ve aşı ve kapanmaya ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Dünyada milyonlarca kişinin ölümüne neden olan koronavirüs hala gündemdeki yerini koruyor.

Sağlık Bakanı Koca, Erzin Devlet Hastanesi Başhekimi Ersin Mahmutluoğlu’nun Covid-19 nedeniyle öldüğü iddialarını yalanlayarak sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

“TOPLU AŞI YA DA KAPANMA UYGULANMAYACAK”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Toplu bir aşı kampanyası ya da kapanma benzeri tedbirler asla uygulanmayacak. Covid-19, artık griple nasıl mücadele ediliyorsa tıpkı öyle mücadele edilecek bir hastalıktır. 85 Milyon müsterih olsun.” açıklamasında bulundu.

Bilim adına bilime aykırı girişimlerde bulunanları ve ülkemizin gereksiz yere “sosyal bir depresyona” sürüklenmesinde sakınca görmeyenleri bilimin tarafsızlığını, sorumluluğunu üstlenmeye davet ediyorum. Kim ne derse desin, spekülasyonlardan hareketle, gerçekçi veriler olmadığı halde yapılmayacak olanı yapmayacağız. Sosyal depresyon da büyük bir sağlık sorunudur.

TOPLU BİR AŞI KAMPANYASI YA DA KAPANMA UYGULANMAYACAK

Covid-19’la mücadelede, radikal tedbirler almaktan aşı uygulamasına, insanımızın sağlığı için ne gerekiyorsa hepsini, milletçe uyum içinde yaptık. Şimdi gündemde olan küresel ve yerel propaganda, eski tecrübenin haklı endişesinden hareketle bir boyun eğdirme çabasıdır. Boyun eğmeyiz, eğmeyeceğiz. Bu söz konusu bile olamaz. Toplu bir aşı kampanyası ya da kapanma benzeri tedbirler asla uygulanmayacak. Covid-19, artık griple nasıl mücadele ediliyorsa tıpkı öyle mücadele edilecek bir hastalıktır. 85 Milyon müsterih olsun.

 

resim yükle resim yükle resim yükle

SON HABERLER