Sisli
 • EURO 6.64
 • DOLAR 6.14

BAKKAL VE MARKETLERE SIKI DENETİM

Yıl boyunca rutin aralıklarla İnegöl’deki çeşitli meslek gruplarını denetimden geçiren İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı denetim ekipleri, son olarak ilçemizde bulunan bakkal ve marketleri denetimden geçirdi. İnegöl Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından 09 Mayıs günü başlayan denetimlerde bugüne kadar 295 bakkal ve market denetimden geçti. HALKIMIZA KALİTELİ HİZMET SUNULMASI İÇİN DENETİMLER GERÇEKLEŞTİRİYORUZ Yapılan denetimler hakkında bilgi […]
GENEL - Mayıs 23, 2016 2:48 pm A A

Yıl boyunca rutin aralıklarla İnegöl’deki çeşitli meslek gruplarını denetimden geçiren İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı denetim ekipleri, son olarak ilçemizde bulunan bakkal ve marketleri denetimden geçirdi.

İnegöl Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından 09 Mayıs günü başlayan denetimlerde bugüne kadar 295 bakkal ve market denetimden geçti.

4631_01464012789

HALKIMIZA KALİTELİ HİZMET SUNULMASI İÇİN DENETİMLER GERÇEKLEŞTİRİYORUZ
Yapılan denetimler hakkında bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban; “İnegöl Belediyesi olarak halkımıza daha kaliteli hizmet sunulması adına belli dönemlerde, farklı meslek gruplarında faaliyet gösteren işletmeleri denetimden geçiriyoruz. Bu kapsamda ekiplerimiz son olarak şehrimizde faaliyet gösteren bakkal ve marketlerin denetimini gerçekleştirmiş bulunuyor. Şu ana kadar 295 işyeri denetimden geçti” dedi.

 

????????????????????????????????????
“GEREKLİ UYARI VE İKAZLAR EKİPLERİMİZCE YAPILMIŞTIR”
Yapılan denetimlerde gıda maddelerinin depolama ve sergileme esnasında muhafaza koşullarına dikkat edilmesi gerektiği uyarısında bulunulduğunu da belirten Taban; “09 Mayıs 2016 günü başlanan denetimlerde başta işyeri açma ve çalışma ruhsatı olmak üzere İşyeri Genel Temizliği ve miadı geçmiş gıda maddelerinin denetimi yapılarak işletmelerde görülen eksiklikler hakkında gerekli uyarı ve ikazlar ekiplerimizce yapılmıştır. Ayrıca işyerlerinde kullanılan ya da üretimde kullanılan her nevi gıda maddesinin mutlaka üretim izinli olması, etiket bilgilerinin tam olması, ürün alımında bu bilgilerin mutlaka kontrol edilmesi, üretim izni olmayan, son tüketim tarihi belli olmayan ya da tarihi geçmiş, bozulmuş, küflenmiş gıda maddelerinin tüketime sunulmaması, zamanında satış raflarından kaldırılması konularında işyeri sahipleri bilgilendirilmiştir. Ayrıca denetimler sonucu mevzuata aykırı olarak hareket eden iş yerlerine de gerekli yasal işlemler yapılmıştır” dedi.

Taban konuşmasının sonunda, İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı denetim ekiplerinin ilçe halkının sağlığını ön plana alarak bu tür denetimlere devam edeceği bilgisini verdi.

Bu haber 800 kez okundu.
GENEL - 2:48 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Altın rekor üstüne rekor kırıyor
  Altın rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor.Gram altın yeni rekorunu kırdı.  330 lirayı aşan gram altında kısa bir süre sonra 325 liraya geriledi .
 • 02
  Yeni Haftada Hava Nasıl Olacak ?
  İnegöl’de bugün sıcaklık en yüksek 17 derece dolaylarında seyrediyor. Yer yer hafif yağmur geçişleri gözlenirken kuvvetli rüzgara karşı tedbirli olunması gerekiyor.
 • 03
  Akhisar’da deprem Bursa’da hissetti
  Bursa’da deprem meydana geldi.
 • 04
  Türkiye teyakkuza geçti
  İçişleri Bakanlığınca, 81 ile gönderilen “hudut kapılarında alınması gereken tedbirler”e ilişkin genelgeye göre, İran ile kara hudut kapılarından İranlılar ve diğer yabancıların saat 17.00’den itibaren Türkiye’ye girişi yasaklandı. İran üzerinden hava yoluyla doğrudan gelen İranlılar ile diğer yabancı ülke vatandaşları ise havalimanı sınır kapılarından saat 20.00’den itibaren Türkiye’ye alınmayacak.
 • 05
  Seferler iptal edildi
  Budo bugün yapılması planlanan bazı severlerin hava muhalefeti nedeniyle iptal edildiğini duyurdu.