23° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR
sikiş hikayeleri rokettube

Başbakan Ahmet Davutoğlu Kamu’da şeffaflık paketinde seçimlerde uyulması gereken mali kuralları açıkladı.

HER ŞEY DAHA ŞEFFAF OLACAK – Milletvekili ve belediye başkanlarına yapılacak nakdi yardımlar kendileri adına açılan hesaplara yapılacak. Diğer yardımlara sınırlar getirilebilecek. Siyasi partilere yapılan bağış miktarı elektronik ortamda ilan edilecek, herkes bunu görecek. Her şey açık ve şeffaf olacak. Seçim hesapları ile yapılan harcamaların denetimi yapılacak sonuçlar yine elektronik ortamda yayınlanacak uyuşmama durumunda idari […]
Siyaset - Ocak 14, 2015 8:17 pm A A

HER ŞEY DAHA ŞEFFAF OLACAK

– Milletvekili ve belediye başkanlarına yapılacak nakdi yardımlar kendileri adına açılan hesaplara yapılacak. Diğer yardımlara sınırlar getirilebilecek. Siyasi partilere yapılan bağış miktarı elektronik ortamda ilan edilecek, herkes bunu görecek. Her şey açık ve şeffaf olacak. Seçim hesapları ile yapılan harcamaların denetimi yapılacak sonuçlar yine elektronik ortamda yayınlanacak uyuşmama durumunda idari para cezası kesilecek.

 

Seçimlerden önce mali kaynaklar kamuoyuna ilan edilecek. Seçim ilanının ardından bilançoları herkes elektronik ortamda yayınlayacak. Zaten AK Parti olarak biz bunu uyguluyoruz herkes uygulamalı. Herkes seçim için kullandığı kaynağı açıklamak zorunda. Bu tecrübeden de hareketle bunu genel seçim ve mahalli seçimlere de yaygınlaştıracağız.

 


Bu haber 1110 kez okundu.
Siyaset - 8:17 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

şanlıurfa araç kiralama