16° Açık
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Basının Gücü Yerinde Olmalı

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, basının devlet ile halk arasındaki bağ olduğunu belirterek, medyanın güçlü olmasının hayatî önem taşıdığını söyledi.   AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile dün yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Şahin, medyanın güçlü olmasının ve basın özgürlüğünün önemi konularına değinerek basının devlet ile halk […]
Siyaset - Ocak 14, 2015 11:19 am A A

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, basının devlet ile halk arasındaki bağ olduğunu belirterek, medyanın güçlü olmasının hayatî önem taşıdığını söyledi.

 

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile dün yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Şahin, medyanın güçlü olmasının ve basın özgürlüğünün önemi konularına değinerek basının devlet ile halk arasında bir bağ olduğunu dile getirdi.

 

MEDYANIN GÜÇLÜ OLMASI HAYATİ ÖNEMDEDİR

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, “Demokrasinin tüm kurumlarda kurallarıyla ilerlik kazanması, iyi işleyen bir medya yapısıyla mümkündür. Medyanın güçlü olması, gerek ifade özgürlüğünün temini, gerekse kamuoyunun istek ve taleplerinin doğru yansıtılması bakımından hayati önemdedir. Gazetecilik, günümüzün en dinamik ve fedakârlık isteyen mesleklerinin başında gelmektedir. Kamuoyuna doğru ve tarafsız bilgi akışını sağlayan bir şekilde yapan aynı zamanda kamuoyu da oluşturabilen son derece önemli bu mesleğin mensuplarının ne denli zor şartlar altında çalıştığı da açıktır” dedi.

 

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ

Basın özgürlüğüne değinen Milletvekili Hüseyin Şahin, “Gelişmiş bir hayat ve kültür seviyesi, zengin bir dünya görüşüyle çağdaş bir medeniyetin kurulması, korunması ve varlığının devamı için basın özgürlüğü büyük önem arz etmektedir. Günümüz bilgi çağında, bilgilenme hakkında teminatı olarak nitelendirilen basın mensuplarının, muhakkak ki mesleklerinin gereğini yerine getirmek için, başarıyla ayakta durabilme dirayetini göstererek büyük bir özveriyle ifa ettikleri kamu hizmeti önem arz etmektedir” şeklinde konuştu.

 

“BASIN, DEVLET İLE HALK ARASINDAKİ BAĞDIR”

Basının icra makamlarını olduğu gibi halkı da temsil etmekte olduğunu belirten Hüseyin Şahin, “Bir nevi devlet ile halk arasındaki bağdır. Bu bağın doğruluk üzerine kurularak sağlamlığının arttırılması da yine basın mensuplarımızın görevidir. Ülkemizin ve kentimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran, etkin çözüm önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan basın mensuplarımızın yorum ve görüşleri, idareciler olarak bize de çalışmalarımızda önemli faydalar sağlamaktadır. Ayrıca ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınması için yürütülmekte olan çalışmalar ile projelerin paylaşılması ve kamuoyu tarafından sahiplenilmesinde de yerel basının katkısı önem arz etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle basın çalışanlarının hakları düzenleyen yasanın yürürlüğe girmesinin 54. yıl dönümü olan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü yürekten kutluyorum. İlkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışından taviz vermeksizin yerine getirdiğiniz hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum”dedi.


Bu haber 1770 kez okundu.
Siyaset - 11:19 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Gece depremler peşpeşe geldi !
  Türkiye beşik gibi sallanmaya devam ediyor.
 • 02
  Dengesini kaybedip uçuruma düştü !
  Bursa’da, ailesiyle birlikte gezi amaçlı gittiği şelale yakınlarında dengesini kaybederek yaklaşık 10 metre yükseklikten yuvarlanan D.E. (44), AFAD ve JAK ekiplerince kurulan halatlı istasyon yardımıyla kurtarıldı. Hastaneye kaldırılan D.E.’nin durumunun ağır olduğu öğrenildi.
 • 03
  İnegöl’de korku dolu anlar !
  Mahmudiye Mahallesi Kısmet Sokak üzerinde bulunan mobilya fabrikasında henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın, korku dolu anların yaşanmasına neden oldu.
 • 04
  İnegöl’de son durum ne ?
  Alınan önlemlere, yapılan çağrılara rağmen, önüne bir türlü geçilemeyen korona virüs hızlı artışını İnegölde de sürdürüyor .
 • 05
  Araç sahiplerine müjdeli haber !
  Benzinin litre fiyatında gece yarısından geçerli olmak üzere 19 kuruş indirime gidilecek.