20° Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

Başkan Aktaş Tartışmalara son noktayı koydu

Son günlerde İnegöl’de gündeme gelen ve bazı çevrelerce dezenformasyona uğratılan Yeniyörük Mahallesi’ndeki katı atık depolama sahasına yapılacak 130 milyon liralık Katı Atık Entegre Tesisi ile ilgili konuya Başkan Aktaş açıklama yaparak son noktayı koydu.
GENEL - Haziran 6, 2020 9:54 am A A

Son günlerde Inegöl’de gündeme gelen ve bazı çevrelerce dezenformasyona uğratılan Yeniyörük Mahallesi’ndeki katı atık depolama sahasına yapılacak 130 milyon liralık Katı Atık Entegre Tesisi ile ilgili konuya da açıklık getiren Başkan Aktaş, “Ben 2004 belediye başkanı olana kadar evimizin, işimizin önünden alınan çöplerin nereye gittiğini bilmiyordum. Dediler ki Alanyurt’ta vahşi depolama sahası var. Konuyu kendi içimizde tartıştık. Yut dışındaki uygulamaları inceledik. Alanyurt halkı perişandı. Özellikle yaz aylarından kokudan geçilmiyordu. Bunun önüne geçmek için 2011’de yüzde 50 civarını Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın karşıladığı, ilçemize 40 yıl hizmet edecek olan depolama alını yaptık. Böyle bir alana sahip Bursa’daki m ilçelerde tek. 2013’te yeni çöpten enerji üretmeyle alakalı ihalemizi yapmıştık ancak 2014’te bu konuda yetki Büyükşehir’e geçti. Velhasıl Büyükşehir Belediye başkanlığı süreciyle birlikte enerji üretim sürecini de başlattık. Şimdi ise bir miktar Yıldırım ile Gürsu ve Kestel’den alacağımız atıklar Kestel Aktarma İstasyonu’nda yüzde 60 küçültülerek endüstriyel ürün haline getirilerek İnegöl’deki düzenli depolama alınana getirilecek. Bu atıklar ne İnegöl de Yenişehir’den geçecek. Tamamen kapalı araçlarla, çöp görmeksizin bu yapılacak tesisin içene bırakacağız. Yaklaşık 10 milyon TL olan enerji geliri yıllık 40 milyona çıkacak. Doğup, büyüdüğüm, 13,5 yıl hizmet ettiğim bu şehre nokta kadar zarar vermem asla ve asla mümkün değil. Bu konu üzerinde dezenformasyon yapanlara söylüyorum. Biz Entegre Katı Atık Yönetimi Sistemine geçiyoruz” diye konuştu.


Bu haber 920 kez okundu.
GENEL - 9:54 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  EHLİYET BİLGİLERİ ÇİPLİ KİMLİK KARTIYLA BİRLEŞİYOR
  İçişleri Bakanı Soylu, ehliyet bilgilerinin çipli kimlik kartları ile birleştirilmesi projesinin yarından itibaren başlayacağını duyurdu.
 • 02
  Yüzyüze eğitim yarın başlıyor !
  Yüz yüze eğitim, 6 aylık aranın ardından artan vakaların gölgesinde başlıyor. Mart ayında ara verilen yüz yüze eğitim yarın anaokulu ve birinci sınıflar için başlayacak
 • 03
  Zam beklentiler kadar olacak mı ?
  En düşük asgari ücret 2700 TL’ye yükseliyor! Konu ile ilgili çalışmalar başladı. Şimdi tüm gözler komisyonuna çevrildi. Zam konusunda tüm çalışanlar merak ediyor.
 • 04
  Beklenmeyen istifa !
  Bursaspor Yönetim Kurulu Üyesi Besim Hacıoğulları, görevinden istifa etti.
 • 05
  Korkutan Deprem !
  Son depremler… Malatya’nın Hekimhan ilçesinde 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Hekimhan’da cuma günü 4 büyüklüğünde iki sarsıntı meydana gelmişti.