18° Açık
 • EURO 6.35
 • DOLAR 5.75

Başkan Aktaş’tan Yavuzselim SK’ya ziyaret

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, şehrin önemli ve köklü spor kuruluşlarından biri olan Yavuzselim Spor Kulübü’nü ziyaret etti.
Bursa Haberleri - Mayıs 8, 2018 11:17 am A A

ursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, şehrin önemli ve köklü spor kuruluşlarından biri olan Yavuzselim Spor Kulübü’nü ziyaret etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ziyaretinde önce tesislerde eğitim gören genç sporcularla buluştu. Kendisine yapılan çiçek takdiminin ardından gençlerle hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Alinur Aktaş, spor ve hayata dair nasihatlerde bulundu. Hobilerin gençleri derslerinden uzaklaştırmaması gerektiğini söyleyen Başkan Alinur Aktaş, insanın sporla birlikte disiplinli ve takım olmayı öğrendiğini belirtti. Bu noktada görevin iyi yapılması halinde başarının kendiliğinden geleceğini ifade eden Başkan Aktaş, futbol oynarken derslerin ihmal edilmemesini istedi. Başkan Aktaş, daha sonra genç sporcularla karşılıklı penaltı atışı yaptı.

Daha sonra kulüp yönetimiyle bir araya gelen Başkan Aktaş, takımın durumu hakkında yetkililerden bilgiler aldı. Kulübün mevcut başkanı Yücel Can ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Onursal Başkan Orhan Sarsıcı ve Kurucu Başkan Cevdet Yıldız’ın da hazır bulunduğu ortamda konuşan Başkan Aktaş, Bursa’yı değerli kılan özelliklerinden birisinin de kültürel ve sportif faaliyetler olduğunu ifade etti. Şehirde çok sayıda kulübün hizmet verdiğini, her kurumun ayrı değerinin bulunduğunu anlatan Başkan Aktaş, bazı kulüplerin işini daha kurumsal yaptığını, gençlere daha fazla emek verdiğini dile getirdi. Yavuzselim Spor Kulübü’nün de kurumsallaşmayı başaran takımlardan biri olduğunu söyleyen Başkan Aktaş, “İnanıyorum ki destek ve katkılarla daha güzel işlere imza atacaklardır. 14 yıllık belediye başkanlığı dönemimde amatör spor kulüpleriyle çalıştım. Yeter ki bu alandaki arkadaşlar yapmaları gerektiği gibi hareket etsin. Çocuklarımıza ve gençlere yönelik olumlu işler ortaya koysunlar. Güzel işlerin orta çıktığını gördük. Yavuzselim, bu zamana kadar birçok amatör ve profesyonel kulübe sporcu temininde bulunmuş. Bu misyonun artarak devam etmesi gerekir. Kulübe emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yeni başkan ve yönetimine başarılar diliyorum. Belediye başkanı ve sporsever birey olarak her zaman iyi işlerin yanında olacağımız bilinsin” dedi.

Bu haber 270 kez okundu.
Bursa Haberleri - 11:17 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Münür Kaner aday olacak
  İnegölspor yönetim kurulunun olağanüstü kongre kararı ardından kulisler hareketlendi. Eski başkan Münür Kaner’in aday olacağı öğrenildi.
 • 02
  Orhaniyespor transferin iddialı takımı
  Tevfik Demirhan başkanlığında yeni bir yapılanmaya giden Orhaniye Spor transfere hızlı başladı.
 • 03
  Bursa’ya şehit ateşi düştü
  Adana’da askerlik görevini yapan Şükrü Gündüz sabah saatlerinde geçirdiği beyin kanaması sonucunda şehit düştü.
 • 04
  İnegöl’de Roma mezarı
  İnegöl’de hayırseverler tarafından yapılacak okulun temel hafriyatında Roma dönemi ait mezar taşı bulunmasının ardından okul inşattı durduruldu. Bursa’dan gelen yetkililer bölgede kazı çalışmaları yaptı. Yapılan çalışmalar neticesinde yine roma dönemine ait olduğu tahmin edilen malzemeler bulundu. Yetkililer tarafından bulunan malzemeler Bursa’ya götürüldü.
 • 05
  İnegölspor olağanüstü kongreye gidiyor
  İnegölspor’un önünü açmak ve içinde bulunan sıkıntılı süreci aşabilmek adına yönetim kurulu geçtiğimiz çarşamba günü yapılan Yönetim Kurulu toplantısında olağanüstü kongre kararı aldı.