Açık
  • EURO
  • DOLAR
27H5s.gif n8Oao.gif B7yTL.gif

Başkan Taban İstiklal marşı okumaya davet etti

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan son dakika açıklamada; “11 Ocak Pazartesi günü saat 10.00’da tüm okullarımızın bahçesinde bayrak töreni yapılacak ve İstiklal Marşı’mız okunacak.” denildi. İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban tüm herkesi İstiklal Marşı okumaya davet etti.
GENEL - Ocak 10, 2021 8:14 pm A A

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, her pazartesi sabahı ve her cuma akşamı Türkiye’nin dört bir yanındaki okul bahçelerinden yükselen İstiklal Marşı’nın, salgın koşulları nedeniyle bir süredir yan yana okunamadığı bildirildi. Çocukların ve öğretmenlerin, canlı dersler öncesinde ekran başında millî marşı söylediği belirtilerek, “Millî Eğitim Bakanlığı olarak istedik ki yeni haftaya başlarken çocuklarımızın coşkusuna ortak olalım, İstiklal Marşı’mızı 7’den 77’ye hep birlikte söylerken buluşalım. 11 Ocak Pazartesi günü saat 10.00’da tüm okullarımızın bahçesinde bayrak töreni yapılacak ve İstiklal Marşı’mız okunacak. Eş zamanlı olarak TRT EBA İlkokul, Ortaokul, Lise kanallarımızda saat 10.00’da İstiklal Marşı’mız yayımlanacak” denildi.

BAŞKAN TABAN’DAN DAVET

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, 11 Ocak Pazartesi günü tüm Türkiye’de sabah 10:00’da İstiklal Marşımız okunacak.
Sizleri pencerelerden, dükkanlarınızın önünden saat 10:00’da İstiklal Marşımızı okumaya davet ediyorum.”ifadelerine yer verdi.

 

 

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 3220 kez okundu.
GENEL - 8:14 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ