-1° Sisli
 • EURO
 • DOLAR
27H5s.gif n8Oao.gif B7yTL.gif

Başkan Taban yalan habere ateş püskürdü !

İnegöl Belediyesi ile sendika arasında yaklaşık 450 taşeron işçisini ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerinden bir sonuç çıkmadı iddialarına başkan Taban, sert cevap verdi.
GENEL - Ocak 4, 2021 4:03 pm A A

Konu ile alakalı gazetecilerin sorduğu soruya cevap veren İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban şu ifadeleri kullandı:

TASVİP ETMİYORUM

“Bazı haberlerin yapıldığını gördüm.  İnsanların emeğine, çalışmasına kast edecek haberleri hiçbir zaman tasvip etmedim. Bugün bir gazetemizin manşetinde de gördüm çok üzüldüm. Bilgiler kesinlikle doğru değil. Çarpıtarak, doğru olmayan bilgileri haber yapmak hoş bir şey değil. Ben bunu kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. Bu tür doğru olmayan, şık olmayan haberleri de Allah’a havale ediyorum.”

KAHRAMAN OLMAK İSTER

Biz burada arkadaşlarımıza en güzel imkanları, sosyal hakları, maaşları sağlamak adına mücadele edeceğiz. Sadece bugün değil her zaman bunu yapacağız. Kaldı ki hiçbir belediye başkanı çalışanlarına zam yapmamak istemez. Her belediye başkanı kahraman olmak istemez mi arkadaşlar, en yüksek zammı ben verdim demek istemez mi? Biz bizlere gelen teklifleri  değerlendirerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Bazı basın kuruluşlarına yansıdığı gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil. O bilgiler nereden nasıl alınıyor bilmiyorum ama doğru olmadığını da buradan sizinle paylaşmak istiyorum.

OLDU BİTTİYE GETİRMEK İSTEMİYORUZ

Görüşmeler de devam ediyor. Bunun bir takvimi var, pandemiden dolayı süreç uzadı. Bu süreçleri işletmek zorundayız. Nihayetinde bu işi oldu bittiye getirmek istemiyoruz.  Benim hedefim, arkadaşlarımızın en iyi sosyal hakları ve maaşları almasını sağlamak. Benim iki hedefim var; birincisi en iyi insan kaynağını barındırmak, ikincisi en iyi sosyal hak ve maaşları veriyor olmak. Dolayısıyla performansı, verimi ve sürece katkı koymayı bu yüzden önemsiyoruz.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 3460 kez okundu.
GENEL - 4:03 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  5 G hayatımızda neleri değiştirecek !
  Geleceği teknolojisi olarak bilinen 5G’nin Türkiye’de yaygınlık kazanmasıyla birlikte hayatımızda 7’den 70’e pek çok şey değişecek.
 • 02
  1 Milyon çocuk sporla buluştu !
  Uludağ Üniversitesi tarafından düzenlenen “Bursa’da spor ve egzersiz Çalıştayı”na katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yeni neslin daha sağlıklı ve sporcu olarak yetişmesi noktasında önemli adımlar attıklarını belirterek, son 4 yılda okul sporları etkinlikleriyle 1 milyona yakın çocuğu sporla buluşturduklarını söyledi.
 • 03
  Kuraklıkla Gönüllü mücadele !
  Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı ‘Bursa Gönüllü Hareketi’ne katılan vatandaşlar, yardım kolilerinin hazırlanması, sokak hayvanlarının beslenmesi gibi çalışmaların ardından bu kez Kuraklıkla Mücadele ve Su Farkındalığı Eğitimi için bir araya geldi.
 • 04
  Yeni sistem ile 30 bin ton yakıt tasarrufu sağlandı !
  Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün 2020 yılı çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Alper Taban, Akıllı Rota Optimizasyonu uygulamasının sağladığı faydalara değinerek “Faaliyete geçirdiğimiz Akıllı Rota Optimizasyonu uygulamamız ile ciddi bir araç ve yakıt tasarrufu sağlandı.
 • 05
  Korkutan Deprem !
  AFAD tarafından yapılan açıklamaya göre KKTC’de 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.