15° Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

Başkan Taban’dan İnsan Hakları Mesajı

Belediye Başkanı Alper Taban 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Taban mesajında insani ölçülerin evrensel değerler üzerine kurulu olduğunu ifade etti.
GENEL - Aralık 10, 2019 5:15 pm A A

Tüm insanların yaradılışından itibaren eşit haklara sahip olduğunu belirten Taban;” 10 Aralık 1948 yılında İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin Birleşmiş Milletler tarafından onaylanmasının ardından her yıl 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü olarak kutlanıyor. Beyannamenin özünde her insanın eşit olduğu, kimliği, şahsiyeti, dil, din, ırk ve cinsiyeti ne olursa olsun, her insan haysiyetine yaraşır bir yaşam düzeyi hak ettiği vurgusu yer alıyor. İnsan haklarının ayırt edilmeksizin güvence altına alınmasını ifade ediyor. Dolayısıyla sadece bir gün veya bir olayla sınırlı değil tüm dünya insanlarının haklarının güvence altına alınması gerekiyor” açıklamasında bulundu.
İNSANCA YAŞAMAK
Ayrıca Başkan Taban; “Hepimizin insanca yaşamaya, temiz bir çevreyi, temiz bir toplumu bölüşmeye hakkımız var. Ayrıca bizler kadar bizden sonra ki nesiller için de yaşanılır bir dünya bırakma hususunda da sorumluluklarımız var. Bunların hepsi bir hak eşitliği gerektiriyor. Dünya üzerinde yaşanan tüm zulümler, insana yakışmayan tüm fiiliyatlar, insan hak ve ihlalleri tüm dünyanın sessiz kalmaması gereken hassasiyetleri içeriyor” dedi.
ORTAK BİR İNSANİ DÜŞÜNCE
Taban mesajında; “Bizler kodlarında hoşgörü barındıran, insani değerler konusunda köklü bir medeniyet tarihi olan bir milletiz. Bunu en iyi şekilde temsil etmeye birbirimizin haklarını milletçe gözetmeye ihtiyacımız var. Eşitlik, adalet ve insanlık kavramları hepimizin ortak haklarının temelini oluşturuyor. Dolayısıyla dünya üzerinde yaşanan, insanlık onuruna yakışmayan ne varsa karşısında durmamız gerekiyor. İnsan hakları esasında adil bir dünyanın temellerinin atılmasını temsil ediyor. Bu anlamda tüm insanlık suçu işleyenlerin şiddetle kınanması, ortak bir insani düşünce fikrinin oluşması gerekiyor. Bu gün vesilesi ile başta Doğu Türkistan olmak üzere zulüm altında olan kardeşlerimize dua ediyor, yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum. “ cümlelerine yer verdi.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 1380 kez okundu.
GENEL - 5:15 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Ramazan ayında tam kapanma olacak mı ?
  Hükümetin artan COVID-19 vakalarının ardından aldığı kararların sonuçları yakından izleniyor. Edinilen bilgiye göre, alınan kararların olumlu sonuçları görülse de beklenenden daha yavaş olduğu belirtiliyor.
 • 02
  Çocuklar gelenekleri resmetti !
  Bu yıl Tataristan’ın Kazan Kenti organizasyonuyla çevrimiçi olarak yapılacak Dünya Tarihi Kentler Birliği’nin 17. Konferansı kapsamında gerçekleştirilecek, “Dünya’yı Görüyorum-Dünya Milletlerinin Gelenekleri” temalı Uluslararası Çocuk Resim Yarışması’na Bursa’dan katılacak 10 eser belirlendi.
 • 03
  Yeniceköy’de yeni yaşam alanı doğuyor !
  İnegöl Belediyesi, Yeniceköy Mahallesi Narman Caddesinde 3 ayrı alanda toplam 3356 m2’lik yeni bir yaşam alanı inşa ediyor. İçerisinde; çok amaçlı saha, çocuk oyun ve fitness alanı, koruluk alan ile sert zemin yürüyüş yolarının bulunduğu çalışmayı, Belediye Başkanı Alper Taban yerinde inceledi.
 • 04
  Yeni hayvan pazarı yükseliyor !
  İnegöl Belediyesi, Alibeyköy Mahallesi bölgesinde 13 bin 900 m2 alan üzerinde kurulacak modern Hayvan Pazarının yapım çalışmalarına başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Alper Taban, hedeflerinin yeni hayvan pazarını kurban bayramına yetiştirmek olduğunu söyledi.
 • 05
  Korkutan Deprem !
  Ege Denizi Muğla Datça açıkalrında saat 17.32’de meydana gelen depreme ilişkin İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan açıklama geldi.