17° Açık
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

BBP lideri Destici: HDP’nin bir daha açılmamak suretiyle kapatılması gerekiyor !

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Anayasa Mahkemesi’ndeki HDP’ye yönelik kapatma davasıyla ilgili konuştu. Destici, “HDP’nin bir daha açılmamak suretiyle kapatılması gerektiği”ni söyledi.
GENEL - Eylül 21, 2022 9:47 pm A A

BBP Genel Başkanı Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, “PKK’nın siyasi uzantısı konumundaki HDP’nin bir daha açılmamak suretiyle kapatılması gerektiği”ni söyledi.

HDP’nin kapatılması dışındaki bir kararı reddettiklerini belirten Destici, “Türk siyaseti ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin teröristlerin iş birlikçilerinden temizlenmesi gerektiğini “ifade etti.

 

kemeravm.gif

Bu haber 280 kez okundu.
GENEL - 9:47 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kan kaybı devam ediyor !
  Ligde kötü günler geçiren ve kupada çıkış arayan İnegölspor 3 Lig ekiplerinden Ağrıspor’a uzatmalarda yediği golle mağlup olarak kupaya veda etti.
 • 02
  Beşar Esad Suriyelilere Seslendi: Ülkenize Dönün!
  Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda yapmış olduğu konuşmada savaş sebebiyle Suriye’den kaçmak zorunda kalan mültecilere ülkelerini Geri dönmeleri çağrısında bulundu. Türkiye, Suriye’de siyasi çözümü işaret etti. 
 • 03
  Dev indirim bekleniyor !
  Benzin ve mazot fiyatı başta olmak üzere akaryakıt fiyatları üzerinde etkili olan brent petrolde dalgalanma devam ediyor. Petrol resesyon korkuları ile geriledi.
 • 04
  Batırel; “Dolar zulmü sona erecek
  Dolar kuruna dair yaptığı tahminlerle büyük ses getiren ekonomist Necmettin Batırel bu kez, “Dolar zulmü sona erecek: Kapılar açılacak, taşlar yerine oturacak” dedi.
 • 05
  Son yılların en büyük kaçak içki operasyonu !
  Mersin’de yapılan operasyonda son yılların en büyük kaçak içki yakalaması gerçekleştirildi. Operasyonda, toplam 86 bin 245 şişe kaçak içkiye el konuldu.