-3° Kapalı
 • EURO 6.58
 • DOLAR 5.93

Bekir Develi İnegöl’e Geliyor

İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, tüm ilçe halkını 11 Ekim Çarşamba gecesi Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezindeki kültür sanat etkinliklerinin sezon açılışına ve akabinde sahne alacak Bekir Develi’nin stand-up gösterisini izlemeye davet etti. Kültür ve sanatı şehrin her yerine yayarak zamanın dolu dolu yaşanmasını sağlayan İnegöl Belediyesi, İnegöl halkının sosyal hayatını renklendiren çalışmalara imza atmaya […]
GENEL - Ekim 10, 2017 1:40 pm A A

İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, tüm ilçe halkını 11 Ekim Çarşamba gecesi Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezindeki kültür sanat etkinliklerinin sezon açılışına ve akabinde sahne alacak Bekir Develi’nin stand-up gösterisini izlemeye davet etti.

Kültür ve sanatı şehrin her yerine yayarak zamanın dolu dolu yaşanmasını sağlayan İnegöl Belediyesi, İnegöl halkının sosyal hayatını renklendiren çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Konserlerden, tiyatro oyunlarına, söyleşilerden seminerlere, sergilerden imza günlerine kadar pek çok alanda farkındalık ortaya koyan etkinlikler ile İnegöl halkını buluşturmayı başaran İnegöl Belediyesi, kültür sanat etkinliklerinde sezonu açıyor.

Sezonun açılışı sevilen tv programcısı Bekir Develi’nin stand-up gösterisi ile başlıyor. Bekir Develi 11 Ekim Çarşamba gecesi saat:20.30’da Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezinde ilçe halkı ile buluşacak. Yetişkin ve çocuk tiyatrolarından sergiye, konserlerden film ve stand-up gösterilerine kadar İnegöl Belediyesinin kültürün ve sanatın şehrin her noktasında hissedilmesi için ekim ayına özel hazırladığı programlar ile ilçe halkı kültür ve sanata doyacak.

SEZONU AÇIYORUZ

Kültür sanat etkinlikleri hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Hizmet ağımızı şehrin dört bir tarafına yayarak yaşamaktan mutluluk duyulan bir şehri yeniden imar etmek için çalışmalarımızı sürdürürken, kültür sanat alanında her yaştan vatandaşın katılımlarıyla hayatı renklendirmeye çalışıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz etkinlikler ile 7’den 77’ye vatandaşlarımızı kültür sanat ile buluşturmaya devam ediyoruz. Bu anlayışla yeni bir heyecanla 2017-2018 yılı kültür sanat etkinlikleri sezonumuzu açıyoruz. Özellikle ekim ayında farkındalık ortaya koyan programlar ile ilçe halkımızın karşısına çıkmaya hazırlanıyoruz. Her yaş grubuna hitap ettiğimiz birbirinden güzel etkinlik ve aktivitelere tüm İnegöllü hemşerilerimizi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

BEKİR DEVELİ İNEGÖLLÜLER İLE BULUŞACAK

2017-2018 Kültür Sanat sezon açılışı ve Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezi’nin ilk programı olma özelliğini taşıyan programımız 11 Ekim Çarşamba saat 20.00’de giriş alanında yapılacak açılış kokteyli ile başlayacağını belirten Aktaş, “Yapılacak protokol konuşmalarının ardından 20.30 itibariyle başarılı tv programcısı Bekir Develi’nin sahne alacağı stand-up gösterisini ilçe halkımızla birlikte izlemeye geçeceğiz. Sevilen programcı Bekir Develi’yi daha önce Ünlü Mamüller programı ve Erem Şentürk ile birlikte yaptığı öncesiyle sonrasıyla 15 TEMMUZ ‘’Darbe Üstüne Darbe’’ söyleşi programlarıyla İnegöl’de ağırlamıştık. Bekir Develi güncel konular üzerinde durduğu söyleşi programlarında bizleri ilk önce güldürmüş daha sonra da verdiği anlamlı ve bir o kadarda önem arz eden örnek sunumlarıyla bizleri düşündürmüştü.”

Türk Milleti tarafından sevilen ve gerçekten yaptığı programlar ile işinin erbabı olduğunu her zaman kanıtlayan ve kişiliği, engin görüşleri ve mizahi üslubuyla ülke insanının gönlünde taht kuran böylesi önemli bir kişiyi İnegöl’de ağırlamak ve ilçe halkımızla buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz diyen Aktaş, “Kültür ve sanatın merkezi olan Beşinci Kültür Sanat Merkezinde 11 Ekim Çarşamba gecesi stand-up gösterisi ile sahne alacak Bekir Develi’nin bu özel programına tüm ilçe halkını bekliyoruz” diye konuştu.

EKİM AYI DOP DOLU GEÇECEK

İnegöl Belediyesi kültürün ve sanatın şehrin her noktasında hissedilmesi için ekim ayına özel hazırladığı programlar ile ilçe halkını kültür ve sanata doyuracak. Bu kapsamda 11 Ekim Çarşamba saat 14.30’da Geleneksel Türk El Sanatları Sanatkârı Ahmet Münir Ayva ve öğrencilerinin çalışmalarından oluşan “Ahşabın Renklerle Dansı” Ahşap Kakma Sergisi, kent müzesinde izlenime açılacak. Yine İnegöllü yapımcı Erdoğan Yaprak’ın yapımcılarından biri olduğu “Bordo Bereliler Suriye” sinema filmi 13 Ekim Cuma günü 2 seans halinde gösterimi yapılacak. Filmin her iki seansına da filmin başarılı oyuncuları katılacak. Sinemaseverler filmi oyuncularla birlikte izleyip onlarla tanışma fırsatı da bulacaklar. Ayrıca 14 Ekim Cumartesi “Ayyar Hamza” ile 27 Ekim Cuma akşamı “Vay Sen Misin Ben Olan?“ yetişkin tiyatro oyunları ile ilçe halkının kültür sanat hayatları renklenirken, 25 Ekim Çarşamba akşamı İzgören akademinin sevilen simalarından Ahmet Şerif İzgören’in İnegöllülere yeni ufuklar açacağı “Gazete Kağıdından Paraşüt Yapmak” semineri ise kaçırılmaması gereken bir program. Bunun yanında 26 Ekim Perşembe THM Gençlik Korosu ve 30 Ekim Pazartesi günü gerçekleşecek TSM Korosu Konserleri ile ilçe halkının kulaklarının pası silinecek. Geleceğimiz olan çocukları da unutmayan İnegöl Belediyesi bu kapsamda 14 Ekim Cumartesi günü “Kaptan Zencefil” ve 21 Ekim Cumartesi günü sahnelenecek “Pinokyo” çocuk tiyatrosu ile çocukların boş zamanlarını dopdolu ve eğlenceli bir şekilde geçirmelerini sağlayacak.

Bu haber 830 kez okundu.
GENEL - 1:40 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Batman Belediyesi’nde taciz skandalı
  HDP’li Batman Belediyesi’nde taciz skandalı yaşandı. Yaşanan bu olay ise sosyal medyada tepkilerin odağı oldu.
 • 02
  İnegöl’de emniyet göz açtırmıyor
  İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından şehrin huzur ve güvenliği için yapılan yol uygulamalarında ruhsatsız silah ve uyuşturucu madde yakalanırken 4 kişi hakkında ise işlem yapıldı.
 • 03
  İnegöl’de mahalle mahalle acil toplanma alanları
  Deprem konusunda bilgi toplamaya çalışan vatandaşlar e-devlet üzerinden afet zamanında acil toplanma alanlarını il, ilçe, mahalle ve sokak ismini girerek ev ve iş yerlerine en yakın toplanma alanlarının yerlerini öğrenebiliyorlar.
 • 04
  MHP’li Başkan intihar etti
  MHP Gürsu İlçe Başkanı Ali Osman Beysir, intihar ederek yaşamına son verdi.
 • 05
  İnegöl’de deprem
  Kandilli Rasathanesi, merkez üssü Manisa Akhisar olan 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu.