18° Açık
 • EURO 6.28
 • DOLAR 5.66

Ben De Çocuğum, Oynamak İstiyorum

İnegöl Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Engelliler Haftası kapsamında “Ben De Çocuğum, Oynamak İstiyorum” sloganıyla etkinlik düzenledi.
Fuar ve Etkinlikler - Mayıs 15, 2019 1:44 pm A A

Takvimde işli olan özel günlerle ilgili gerçekleştirdiği farklı etkinliklerle bu önemli günlere dikkat çeken İnegöl Belediyesi, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftasını da unutmadı. Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Engelliler Haftasına yönelik “Ben De Çocuğum, Oynamak İstiyorum” isimli etkinlik düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hacer Salih Yıldız İlköğretim Okulu öncülüğünde İnegöl Belediyesi destekleriyle düzenlenen etkinlik, bugün 09.30’da Hikmet Şahin Kültür Parkı içerisindeki yeşil alanda yapıldı. Programa Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa, Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, Şube Müdürleri Halil İbrahim Zengin, Ayfer Er, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

GELENEKSEL OYUNLAR OYNANDI
54 civarında özel eğitim öğrencisi ile 70 normal eğitim öğrencisi çocuğun kaynaşma grupları oluşturularak birlikte vakit geçirmeyi eğlenerek öğrenmesi şeklide hazırlanan etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Ardından Hacer Salih Yıldız İlkokulu öğrencilerinin Bayrak gösterisi izleyicilere sunuldu. Gösteri sonrası etkinlik; çocukluğumuzdan kalan eskimeyen geleneksel oyunların oynanması ile devam etti. Eski minder, kutu kutu pense, yakan top, halat çekme, çuval yarışı, aç kapıyı bezirgânbaşı gibi oyunlar engelli ve normal eğitim öğrencileri tarafından birlikte oynandı.

Yapılan etkinlik ile özel gereksinim guruplarının hayatın içinde “ben de varım” duygusuyla yola çıkılmasının sağlanması hedeflenirken; aynı zamanda oyun temelli öğretim yöntemleri, geleneksel oyunları eğlenerek öğrenmek, oyun oynarken aynı zamanda birlikte hareket etme, sıra bekleme, iletişim kurma gibi becerileri kazandırmak, kendilerine değer verildiğini hissetmek gibi etkenler de amaçlandı.

Bu haber 100 kez okundu.
Fuar ve Etkinlikler - 1:44 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Balakuş’tan ROK tepkisi
  DP İnegöl İlçe Başkanı Murat Balakuş, Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Beyaz Futbol programına Boşnaklara ağır hakaret eden Rasim Ozan Kütahyalı’nın dönüşüne tepki gösterdi.
 • 02
  Belediyespor’un Sağlık Sponsoru Cihangir Hastanesi Oldu
  İnegöl Belediespor, Özel İnegöl Cihangir Hastanesi ile sağlık sponsorluğu protokolü imzalandı.
 • 03
  Karamollaoğlu HDP’li belediyeleri savundu
  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, üç HDP’li belediyeye kayyum atanmasına Twitter adresinden tepki gösterdi.
 • 04
  Halk otobüsü yaya kadına çarptı
  İnegöl’de Baykoca Mahallesi’nde meydana gelen kazada özel halk otobüsü yaya halindeki genç kadına çarptı.
 • 05
  Vakıfköy Kent Parkı’nda sona doğru
  Altyapıdan ulaşıma, eğitimden tarihi ve kültürel mirasın ayağa kaldırılmasına kadar her alanda hayata geçirdiği yatırımlarla Bursa’yı geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın yeniden ‘yeşille’ anılması için çevre yatırımlarında da hız kesmiyor. Yeni dönemde Bursa’ya 1,5 milyon metrekare yeni yeşil alan kazandırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, ağırlıklı olarak Osmangazi ve Nilüfer ilçelerine hitap eden Hüdavendigar Kent Parkı’na benzer […]