seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
LK98KM.gif

Bengül Kavlan ; Toplu taşımada kullanılan akaryakıttan vergi alınmasın !

İnegöl’de toplu taşımaya gelen zam sonrasında CHP İlçe Sekreteri Bengül Kavlan açıklama yaparak, “Toplu taşıma araçlarının kullandığı akaryakıttan vergi alınmasın” dedi.
EKONOMİ - Nisan 2, 2022 1:10 pm A A

Artan akaryakıt maliyetleri sonrasında İnegöl’de toplu taşımaya yüzde 25 zam geldi. 1 Ocak itibariyle 4.4 TL olan tam ücret 5.5 TL’ye yükselirken, 2.30 TL olan öğrenci ise 2.85 TL’ye yükseldi. Konu ile alakalı akaryakıta gelen zamları eleştiren CHP İlçe Sekreteri Bengül Kavlan, “. Akhisar Mahallesi’nde oturan bir vatandaş İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine Halk Otobüsü ile gidebilmek ve evine geri dönmek için 22 TL kartına dolum yapması gerekiyor. Buyurun buradan düşünün. Sosyal devletin gereği toplu taşımada kullanılan akaryakıttan vergi alınmamalı” ifadelerini kullandı.

Kavlan’ın açıklaması şu şekilde;
1 NİSAN ŞAKASI GERÇEKİ OLDU
“İnegöl’de toplu taşıma ücretlerine %25 zam geldi sebebi Artan akaryakıt maliyetleri. Malumunuz her akşam bir gün öncesinden daha ucuza akaryakıt alıyoruz. Tabi alabiliyorsak. Tasarruf yapalım toplu taşıma kullanalım diyecek bir durum da kalmadı. Benzin ve motorine gelen zamlar, toplu taşıma hizmetlerini de olumsuz etkilemeye başladı. Artan maliyetler İnegöl’de toplu taşımada %25 zam olarak karşımıza çıktı. Oysa geçmiş yıllarda yeni yıla girmeden önce 1 Ocak itibari ile yürürlüğe girecek tarife değişikliği diyerek yayınlanırdı. 2021 yılı bitimi ile 1 Ocak 2022 tarihi ile yürürlüğe giren yeni ücretlerde bu şekli ile belirlenmişti 3,60 TL olan tam bilet ücreti 4,40 TL’ye çıkmıştı. 1,85 TL olan öğrenci abonman ücreti ise 2,30 TL olmuştu. İnegöl’den Bursa Kestel durağına gidiş ücreti ise 15 TL Bursa terminal 20 TL olarak belirlenmişti. Artan akaryakıt zamları sonrası 1 Ocak itibari ile 4.4 TL olan tam ücret 1 Nisan itibariyle 5.5 TL’ye yükselirken, 2.30 TL olan öğrenci ise 2.85 TL’ye yükseldi. Nisan 1 şakası gerçek oldu ve zamlar 2 Nisan yani bugünden itibaren yürürlüğe girdi.”

AKHİSAR DİŞ HASTANESİ 22 TL
“Mübarek Ramazan ayına gireceğimiz bu günde insanların evine ekmek götürmek için kara kara düşünürken birde toplu taşıma zammı. Bu demek oluyor ki ekonomik kriz içindeki vatandaşın cebine birde %25’i bulan toplu taşıma zammı da eklendi. Akhisar Mahallesi’nde oturan bir vatandaş İnegöl ağız ve diş sağlığı hastanesine halk otobüsü ile gidebilmek ve evine geri dönmek için 22 TL kartına dolum yapması gerekiyor. Buyurun buradan düşünün.”

TOPLU TAŞIMADA KULLANILAN AKARYAKITTAN VERGİ ALINMASIN
“Oysa her yılbaşında gerçekleşen toplu taşıma ücretleri değerlendirmesi 3 ay sonra tekrar artan giderler ve yakıt masrafları nedeni ile zam kararı olarak karşımıza çıkıyor. Bizler İnegöl Cumhuriyet Halk Partisi olarak toplu taşıma araçlarında kullanılan Akaryakıt tüketimi için ÖTV ve KDV vergisi alınmasın diyoruz. Akaryakıtta yüzde 18 olan KDV ile fiyatlar artıkça devletin tahsil ettiği rakam da artıyor “20 liraya ulaşan motorinin içerisinde 2 lira 52 kuruş ÖTV ve 2 lira 89 kuruşa varan KDV ile birim maliyette 1 litrede toplamda devlet, 5 lira 41 kuruş vergi alınmaktadır. Sosyal devlet anlayışı gereği toplu taşıma araçlarında bu vergi alınmamalıdır.”


Bu haber 520 kez okundu.
EKONOMİ - 1:10 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöl Belediyesi’nden Personellere Sürpriz Doğum Günü Kutlaması
  İnegöl Belediyesi’nde Nisan ayında doğan 69 personel için sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı. Başkan Alper Taban, personel ile Kent Müzesinde bir araya gelerek pasta kesti. Ayrıca personellere hediye takdimi yapıldı.
 • 02
  Türk dünyası festivalde buluşuyor
  Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Bursa Kent Konseyi tarafından organize edilen, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da desteklediği 5. Bursa Türk Dünyası Temalı Geleneksel El Sanatları Festivali, 11-15 Mayıs tarihleri arasında Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilere (Merinos AKKM) açıyor.
 • 03
  Playland Eğlence Tırı İnegöl’de Çocuklarla Buluştu
  İnegöl’de Playland Sponsorluğunda İnegöl Belediyesi katkılarıyla Çocuk Festivali düzenlendi. Cerrah İlkokulu bahçesinde 05 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük çocuk festivali Playland Eğlence Tırında, çocuklar gönüllerince eğlendi.
 • 04
  Vergi Ödemelerinde Son Gün 31 Mayıs
  İnegöl Belediyesi; Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi ile İlan ve Reklam Vergisinin 1. taksitlerinin son ödeme gününün 31 Mayıs Salı olduğunu hatırlatarak mükelleflere çağrıda bulundu. Ödemeler belediyenin tüm ek hizmet binalarından tahsilat servislerine ve e-devlet ile e-belediye uygulamaları üzerinden online olarak yapılabiliyor.
 • 05
  İnegöl Hayvan Pazarı Kotra İhale Tarihi Belli Oldu !
  Kurban Bayramı öncesi İnegöl Belediyesi Hayvan Pazarının kotra ihale tarihi belli oldu. Belediye Başkanı Alper Taban, 18 Mayıs’ta yapılacak ihalede 140 adet büyükbaş ve 52 adet küçükbaş olmak üzere toplam 192 kotranın satışa çıkacağını duyurdu.