22° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

“”BEYAZ MELEKLER””

CHP İnegöl Kadın Kolu Başkanı Remziye Dübek, 12 Mayıs Dünya Hemşireler günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.
GENEL - Mayıs 11, 2020 10:58 pm A A

Dübek açıklamasında, “12 Mayıs Dünya Hemşireler günüdür. Hemşirelik mesleğinin kurucusu Florance Nightingale’nin doğum günü baz alınarak 1974 yılından itibaren Avrupa ülkeleriyle birlikte Ülkemizde de kutlanmaktadır. Hemşireliğin yılda 1 gün değil her gün hatırlanarak kutsallığı nın ve öneminin ele alınıp, sorunlarına çözüm getirilmelidir. Hemşire çalıştığı birimlere göre uzmanlaştırılıp branşlaştırılarak kendi alanında görevlendirilmesi, tampon vazifesi gibi ertesi gün farklı birimde görevlendirilip keyfi uygulamaların önlenmesi için yasa çıkarılmalıdır.
Belge ve Sertifikalarına rağmen başarılarını etkilyecek incitici, mobing uygulamaların önüne geçilmesi bakımından bu gereklidir.
Aşırı nöbet yüklenmesi yıllık izinlerinden döner sermaye ödeneği kesintisi, olmamalı, hiçbir sağlık çalışanı şiddete maruz kalmamalı.Yasaların caydırıcı uygulama kararı alınmalıdır Huzurlu ve adaletli çalışma ortamı sağlanmalıdır.
Döner Sermaye stresinin olmadığı emeklerinin karşılığını aldıkları bir sistem olmalıdır.
Bütün emekçi Hemşirelerimizin ve emekli bir hemşire olarak ben dahil hemşire adaylarının günü kutlu olsun.
“”Beyaz Melekler””
hep vardı var olaya devam edecekler.
Bu Coronavirus salgını bize şunu göstermiştir ki; Cumhuriyetimizin kurucusu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, sağlık alanında yaptığı devrimler hala günümüze ışık tutmayı sürdürüyor ve sürdürecektir.
Son olarak Mutafa Kemal Atatürk’ün şu sözleriyle yazımı sonlandırıyorum “”Devlet güvenlik ve huzuru sağlamak için Ülkeyi savunmak için Sağlıklı, iyi yetişmiş anlayış ve ulusal duyguları, yurt sevgisi yüksek yurttaşlara gereksinim duyar.
12 Mayıs Dünya Hemşireler Günümüz kutlu olsun.” ifadelerine yer verdi.


Bu haber 1300 kez okundu.
GENEL - 10:58 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kaçakçılar suçüstü yakalandı
  İnegöl’de Orman İşletme Müdürlüğünün kurmuş olduğu fotokapanlar sayesinde usulsüz kesim yaptığı tespit edilen şahıslar jandarma ekiplerine bildirilerek yakalandı.
 • 02
  Meteroloji İnegöl için hava tahmin raporunu açıkladı
  Meteoroloji İnegöl  için 22 Eylül 2020 Salı günü hava tahmin raporunu bildirdi. İnegöl’de  haftanın ikinci gününde sıcaklık 27 derece olurken, az bulutlu ve güneşli hava şehre hakim.
 • 03
  Korkutan açıklama !
  Türk Tabipleri Birliği Covid-19 İzleme Grubu’nun koronavirüs raporu açıklandı. 85 uzman ismin hazırladığı raporda, “Bizi bir tsunami bekliyor. Önümüzdeki kış, bahar ve yaz aylarını aşısız geçireceğimizi bilmek zorundayız” denildi.
 • 04
  Rıdvan Dilmen’den İnegöllü isime sert tepki!
  NTV spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Hürriyet Gazetesi köşe yazarı İnegöllü İsmail Er hakkında canlı yayında flaş iddialarda bulundu.
 • 05
  İnegöl’de koronavirüs haritası açıklandı !
  Tüm dünya ile birlikte ülkemizi ve ilçemizi de etkisi altına alan koronavirüs hızla yayılmaya devam ediyor.