13° Hafif yağmur
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif B7yTL.gif

Bir yasak daha geliyor !

Ticaret Bakanlığı bir kanun metni hazırlığında. Küçük işletmeleri korumak, satışlarda bazı düzenlemelere gitmek için hazırlanan taslak metninde sigara yasağı maddesi de var.
EKONOMİ - Şubat 11, 2021 9:09 am A A

Milliyet’ten Mithat Yurdakul bugün bir yazı kaleme aldı. Yurdakul kaleme aldığı yazısında AVM ile zincir marketlerde düzenlemeye gidileceğini söyledi. Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan düzenlemenin taslak metninde, elektronik ortamda satış ve 1500 metrekareden büyük mağazalar haricinde olmak üzere, zincir gıda marketlerinde tütün mamülü, mobilya, cep telefonu, beyaz eşya, elektronik eşya satışı yapılmayacağına yer verildi.

Küçük esnafı korumak amacıyla getirilen düzenlemede zincir marketler Pazar günleri artık 11.00’dan önce açıklamayacak.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 1560 kez okundu.
EKONOMİ - 9:09 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Feci şekilde yandılar !
  2 Kamyon sürücüsü yaktıkları çöpteki alevin harlaması sonucu yaralandılar İnegöl’de meydana gelen olayda çöpleri tutuşturan 2 kamyon sürücüsü, ateşin harlaması sonucu yaralandılar.
 • 02
  Kaymakam denetime çıktı !
  İnegöl Kaymakamı Eren Arslan, hafta sonu yasaklarının esnetilmesinin ardından sokağa çıkma yasağı olmadan geçen ilk Cumartesi denetime çıktı. Denetimlere otogar içindeki esnaftan başlayan Arslan, akabinde kafeleri denetledi.
 • 03
  Uludağ bildiğiniz gibi !
  Dinamik denetim uygulaması kapsamında; kontrollü normalleşme döneminde kış turizminin gözbebeği Uludağ’da Jandarma uyarı, ikaz ve denetimlerine aralıksız devam ediyor.
 • 04
  Gönüllülerden yaşlılara evinde ziyaret !
  Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin hizletlerinde gönüllü olarak görev alan yaklaşık 1000 Mahalle Gönüllüsü genç, 10 günde Bursa’nın farklı noktalarındaki 3 bin haneyi ziyaret ederek 65 yaş ve üstü vatandaşlara moral veriyor.
 • 05
  Önce Şehri, Sonra Kendimizi Temizliyoruz !
  Temizlik ve hijyen konusuna verdiği önemle dikkat çeken İnegöl Belediyesi, şehrin temizliğinin yanı sıra araç ve ekipman temizliğine de özen gösteriyor. Gün boyu şehri temizleyen araçlar, daha sonra oluşturulan yeni alanda 110 derece sıcaklıktaki suyla temizlenip dezenfekte ediliyor.